O‘rta maydonchi Oriol Romeu bu yozda «Barselona» klubini tark etishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli ispan futbolchisiga katalonlar jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik ishonmayapti. Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, shu bilan birga «Jirona» jamoasi bosh murabbiyi Mixel Sanches Romeuni o‘z safiga qo‘shishni istamoqda.
Ayni paytda Romeu o‘tgan mavsumni aynan «Jirona» klubida o‘tkazgan. Oriol Romeuning «Barselona» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilda tugaydi, biroq kelishuv muddatidan oldin bekor qilinishi ehtimoli mavjud.
Romeu «Barselona» akademiyasida tarbiyalangan futbolchi hisoblanadi va uning klubga ikkinchi bor qaytishi 2023 yilda sodir bo‘lgan. Uning tajribasi va o‘yindagi o‘rni jamoa uchun muhim bo‘lsa-da, bosh murabbiyning yangi taktikasiga mos kelmasligi sababli klub bilan munosabatlari o‘zgarishi mumkin.

Ромеу может покинуть «Барселону» на постоянной основе
Полузащитник Ориол Ромеу близок к тому, чтобы покинуть клуб «Барселона» этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летнему испанскому футболисту главный тренер каталонцев Ханс-Дитер Флик не доверяет. По информации издания Marca, в то же время главный тренер команды «Жирона» Микель Санчес хочет добавить Ромеу в свой состав.
В настоящее время Ромеу провел прошлый сезон именно в клубе «Жирона». Действующий контракт Ориола Ромеу с «Барселоной» истекает в 2026 году, однако существует вероятность его расторжения до окончания срока действия соглашения.
Ромеу является воспитанником академии «Барселоны», и его возвращение в клуб произошло во второй раз в 2023 году. Хотя его опыт и роль в игре важны для команды, из-за несоответствия новой тактике тренера отношения с клубом могут измениться.