Liverpool jamoasining hujumchisi Luis Dias klub uni sotishga rozi emasligidan norozi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Münchenning Bayern jamoasi futbolchi uchun 58,5 million yevro taklif qilgan, biroq Liverpool bu taklifni rad etgan. Mersisaydliklar hujumchidan kamida 70 million yevro evaziga voz kechishga tayyor ekanligini TBR Football xabar qilmoqda.
2024/2025 mavsumida kolumbiyalik futbolchi barcha klub turnirlarida jami 50 o‘yin o‘tkazib, 17 ta gol urdi va 8 ta golga assistentlik qildi. Uning bozor qiymati 70 million yevroga teng.
Bundan tashqari, futbolchi Liverpoolning yangi shartnoma taklifidan ham norozi bo‘lib, klub 2027 yilgacha mo‘ljallangan kelishuvni uzaytirmaslikka qaror qilgan. Luis Diasning klub bilan bog‘liq vaziyati hozirda noaniq bo‘lib qolmoqda.

Луис Диас не согласен покидать Ливерпуль
Нападающий Ливерпуля Луис Диас недоволен тем, что клуб не согласен его продать. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее мюнхенская Бавария предложила за футболиста 58,5 миллиона евро, однако Ливерпуль отклонил это предложение. Мерсисайдцы готовы расстаться с нападающим за сумму не менее 70 миллионов евро, сообщает TBR Football.
В сезоне 2024/2025 колумбийский футболист провел 50 матчей во всех клубных турнирах, забив 17 голов и сделав 8 ассистов. Его рыночная стоимость составляет 70 миллионов евро.
Кроме того, футболист также недоволен новым предложением контракта от Ливерпуля, так как клуб решил не продлевать соглашение, рассчитанное до 2027 года. Ситуация Луиса Диаса в клубе в настоящее время остается неопределенной.