Angliya terma jamoasi va "Chelsi" klubi yarim himoyachisi Koul Palmer Sent-Kits va Nevis kichik orollarida qahramon sifatida kutib olindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub jahon chempionatida "PSJ" jamoasiga qarshi g‘alabadan so‘ng, Palmer oila a'zolari bilan birga bobosining vatani bo‘lgan bu orollarni ziyorat qilishga qaror qildi. O‘yinchi Angliyada tug‘ilib o‘sgan bo‘lsa-da, o‘zining Karib ildizlari bilan faxrlanadi va o‘z futbol poyabzallarida Sent-Kits bayrog‘ini ingliz bayrog‘i yonida ko‘tarib yuradi.
Orollar go‘zal va haqiqatan ham dam olish uchun qulay ekanligini ta’kidlagan Palmer, tog‘lar, tropik o‘rmonlar va dengizni o‘rganishga, shuningdek mahalliy taomlarni tatib ko‘rishga intilishini bildirgan. O‘tgan mavsumda u barcha klub musobaqalarida 58 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 14 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.

Коул Палмер родом из Сен-Китса
Полузащитник сборной Англии и клуба "Челси" Коул Палмер был встречен как герой на маленьких островах Сент-Китс и Невис. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После победы клуба на чемпионате мира над командой "ПСЖ", Палмер решил посетить эти острова, которые являются родиной его деда, вместе с членами своей семьи. Хотя игрок родился и вырос в Англии, он гордится своими карибскими корнями и носит на своих футбольных бутсах флаг Сент-Китса рядом с английским флагом.
Палмер отметил, что острова красивы и действительно удобны для отдыха, и выразил желание исследовать горы, тропические леса и море, а также попробовать местные блюда. В прошлом сезоне он сыграл в 58 матчах во всех клубных соревнованиях, забил 18 голов и сделал 14 результативных передач.