Uesli vakillari Zenit taklifi haqida izoh berdi
Ular o‘z himoyachilariga oid savollarga javob qaytardi. Oldinroq Zenit klubi ushbu futbolchini sotib olishga harakat qilgani va uning narxi bilan qiziqqani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq MCL Sports agentligi, Uesli mijozlari ekanini ta’kidlab, hech qanday taklif olmaganliklarini ma’lum qildi. Shuningdek, boshqa transfer maqsadlari singari, ya’ni Rikard Rios bilan ham, Uesli Italiya klubi Roma jamoasiga o‘tishga yaqin bo‘lgan.
Hozirgi mavsumda 21 yoshli futbolchi 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 marta ogohlantirilgan, 1 ta gol urgan va 3 ta golga uzatma bergan. Uning bozor qiymati taxminan 20 million yevroni tashkil etadi.
Ushbu ma’lumotlar asosida futbolchining kelajagi va transfer holatlari haqida aniqroq tasavvurga ega bo‘lish mumkin.

Представители Уэсли прокомментировали предложение Зенита
Защитник команды Фламенко Франсис Уэсли дал эксклюзивное интервью сетевому изданию Euro-Futbol.ru. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они ответили на вопросы о своих защитниках. Ранее появились сообщения о том, что клуб Зенит пытался купить этого футболиста и интересовался его ценой.
Однако агентство MCL Sports, подчеркивая, что Уэсли является их клиентом, сообщило, что никаких предложений не получали. Также, как и другие трансферные цели, Уэсли был близок к переходу в итальянский клуб Рома.
В текущем сезоне 21-летний футболист вышел на поле в 26 матчах, получил 7 предупреждений, забил 1 гол и сделал 3 голевые передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 20 миллионов евро.
На основе этой информации можно получить более четкое представление о будущем футболиста и его трансферной ситуации.