Grishin: Orenburg asosiy yulduzlarini sotdi
Sobiq futbolchi Aleksandr Grishin, sobiq vaqtlarda CSKA jamoasida o‘ynagan, Orenburg jamoasining joriy yilgi Rossiya Premer Ligasi mavsumidagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Orenburg klubining turnirga tayyorgarligi yetarli emasligidan xavotir bildirdi. Ma’lum bo‘lishicha, jamoa o‘zining asosiy legioner o‘yinchilarini sotib yuborgan va birinchi liga uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Grishinning ta’kidlashicha, hozirgi Orenburg jamoasi butunlay boshqacha holatda, ular legionerlarni qanday to‘ldirishi noma’lum. O‘tgan mavsumda Orenburg jamoasi turnir jadvalida 15-o‘rinni egallab, so‘nggi oldingi o‘rinda yakunlagan edi.
Shu yil 21 iyul kuni ular yangi mavsumni CSKA jamoasiga qarshi o‘yin bilan boshlaydi. Jamoa Rossiya chempionatida Moskva Torpedo jamoasi diskvalifikatsiya qilingani sababli ishtirok etishga qaytdi.
Torpedo rahbariyati hakamlarga pora berishda ayblangan edi. Bu holat Orenburg jamoasining mavsumdagi imkoniyatlari va raqobatbardoshligi haqida savollarni keltirib chiqarmoqda.

Гришин: Оренбург продал основных звезд
Бывший футболист Александр Гришин, который в свое время играл в команде ЦСКА, оценил шансы команды Оренбург в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил беспокойство по поводу недостаточной подготовки клуба Оренбург к турниру. Как стало известно, команда продала своих основных легионеров и готовится к первому дивизиону.
По словам Гришина, нынешняя команда Оренбурга находится в совершенно другом состоянии, и неизвестно, как они будут заполнять легионеров. В прошлом сезоне команда Оренбург заняла 15-е место в турнирной таблице и закончила на последнем месте.
21 июля этого года они начнут новый сезон матчем против команды ЦСКА. Команда вернулась к участию в чемпионате России из-за дисквалификации московского Торпедо.
Руководство Торпедо было обвинено в даче взятки судьям. Эта ситуация вызывает вопросы о шансах команды Оренбург в сезоне и их конкурентоспособности.