Tyago Almada Madridning Atletiko klubiga o‘tmoqda
Argentina yarim himoyachisi Tyago Almada Madridning «Atletiko» klubi bilan kelajakdagi transfer borasida kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning rasmiy sayti xabar bermoqda. 24 yoshli futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tgach, klub bilan shartnoma imzolaydi.
Almada ilgari Braziliya chempionati doirasida «Botafogo» jamoasida o‘ynagan. Hozirda jahon chempioni maqomiga ega bo‘lgan futbolchining transfer qiymati 40 million yevroga baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda Almada ijarada bo‘lib, Fransiyaning «Lion» klubida 20 ta o‘yinda maydonga tushdi, 2 ta gol urdi va 5 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Shuningdek, u yaqinda yakunlangan Klub jahon chempionatida «Botafogo» safida bitta o‘yinda ishtirok etdi.
Bu transfer «Atletiko» klubi uchun katta yutuq hisoblanadi va jamoaning hujum liniyasini kuchaytirishga xizmat qiladi. Almadaning yangi jamoasidagi faoliyati futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Tyago Алмеда переходит в клуб Атлетико Мадрид
Аргентинский полузащитник Тьяго Алмада достиг соглашения с мадридским клубом «Атлетико» по поводу будущего трансфера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт команды. 24-летний футболист подпишет контракт с клубом после прохождения медицинского осмотра.
Ранее Алмада играл за команду «Ботафого» в рамках чемпионата Бразилии. В настоящее время стоимость трансфера футболиста, имеющего статус чемпиона мира, оценивается в 40 миллионов евро.
В прошлом сезоне Алмада находился в аренде и провел 20 матчей за французский клуб «Лион», забил 2 гола и сделал 5 результативных передач. Также он недавно принял участие в одном матче за «Ботафого» на завершившемся Кубке мира клубов.
Этот трансфер является большим достижением для клуба «Атлетико» и будет способствовать усилению атакующей линии команды. Деятельность Алмада в новой команде ожидается с большим интересом со стороны футбольных болельщиков.