Spartak himoyasini Mourinyo bilan mustahkamlamoqchi
Moskva "Spartak" jamoasi himoya chizig‘ini kuchaytirish maqsadida yangi o‘yinchini izlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning e’tiborida "Torino" klubi futbolchisi Saul Koko turibdi. Agar "Spartak" Koko bilan kelishuvga erisha olmasa, u holda klub "Alaves"dan Santyago Mourinyo bilan shartnoma tuzishga harakat qiladi.
Shuningdek, qisqa ro‘yxatda yana bir markaziy himoyachi bor, u ham Yevropadan hisoblanadi. 23 yoshli Mourinyo o‘tgan mavsumda La Ligada 25 ta o‘yin o‘tkazdi va yetti marta ogohlantirish kartochkasi oldi.
Uning bozor qiymati uch million yevroga teng deb baholanmoqda. Futbolchining "Alaves" bilan shartnomasi 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Ushbu transfer orqali "Spartak" himoyasini mustahkamlashni ko‘zlamoqda. Jamoa rahbariyati yangi futbolchi bilan kelishuvga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Спартак хочет укрепить защиту с Моуринью
Москва "Спартак" ищет нового игрока для усиления своей защитной линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В поле зрения команды находится футболист клуба "Торино" Сауль Коко. Если "Спартак" не сможет договориться с Коко, клуб попытается заключить контракт с Сантьяго Моуринью из "Алавеса".
Также в коротком списке есть еще один центральный защитник, который также из Европы. 23-летний Моуринью провел 25 матчей в Ла Лиге в прошлом сезоне и получил семь предупреждений.
Его рыночная стоимость оценивается в три миллиона евро. Контракт футболиста с "Алавесом" рассчитан до лета 2029 года.
Этим трансфером "Спартак" планирует укрепить свою защиту. Руководство команды использует все возможности для достижения соглашения с новым футболистом.