Moskva "Lokomotiv" jamoasi boshqaruv kengashi raisi Yuri Nagornix "temiryo‘lchilar"ni Rossiyaning eng yaxshi klublaridan biri deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, joriy jamoaning asosiy kuchi tajribali futbolchilar bilan yoshlarni uyg‘unlashtirishda yotadi. Nagornix so‘zlariga ko‘ra, klub har doim Rossiya futbolida muhim o‘rin tutgan va bundan keyin ham katta jamoa sifatida qoladi.
U, shuningdek, "Lokomotiv"ni yoshlarni tayyorlashda donor klub sifatida ko‘rmaslik kerakligini ta’kidladi. Klubda yosh futbolchilarni rivojlantirish ishlari bilan birga, tajribali o‘yinchilar ham bo‘lishi muhimdir.
2024/2025 yilgi mavsumda "Lokomotiv" turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi. Yangi mavsum oldidan jamoa "Rostov"ning sobiq eng yaxshi to‘purarlaridan biri Nikolay Komlichenkoni o‘z safiga qo‘shdi.
Unga "Spartak"dan ilgariroq qo‘l urildi, bu esa jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi. "Lokomotiv" kelajakda ham Rossiya futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Nagornix: Локомотив является топ-клубом России
Председатель совета директоров московского "Локомотива" Юрий Нагорных назвал "железнодорожников" одним из лучших клубов России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, основная сила текущей команды заключается в сочетании опытных футболистов и молодежи. По словам Нагорных, клуб всегда занимал важное место в российском футболе и в дальнейшем останется большой командой.
Он также подчеркнул, что "Локомотив" не следует рассматривать как донорский клуб в подготовке молодежи. Важно, чтобы наряду с работой по развитию молодых футболистов в клубе также были опытные игроки.
В сезоне 2024/2025 "Локомотив" занял шестое место в турнирной таблице. Перед новым сезоном команда подписала одного из лучших бомбардиров "Ростова" Николая Комличенко.
На него ранее также делали ставку "Спартак", что будет способствовать усилению команды. "Локомотив" стремится укрепить свои позиции в российском футболе и в будущем.