Rimning “Latsio” jamoasi muxlislari klub prezidenti Kaludio Lotitoga qarshi namoyish o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Namoyish Italiya poytaxti markazida bo‘lib o‘tdi, deb xabar beradi Corriere della Sera nashri. Muxlislar 68 yoshli Lotito jamoani 2004 yildan buyon boshqarayotganini hisobga olib, uning lavozimidan ketishini talab qilmoqdalar.
Namoyishchilarning plakatlarida “Siyosatchilar uni tayinlagan – siyosatchilar uni olib tashlashi kerak” degan shiorlar yozilgan edi. Namoyish oxirida muxlislar Kapitoliyda eshitildi va katta tadbirlar, sport, turizm hamda moda masalalari bo‘yicha maslahatchi Alessandro Onorato tomonidan qabul qilindi.
Namoyish ishtirokchilari va rasmiy shaxs o‘rtasidagi suhbat mazmuni haqida ma’lumot berilmadi. 2024/2025 yilgi mavsumda “Latsio” Italiyaning Serie A chempionatida yettinchi o‘rinni egalladi.
Klub muxlislari jamoa boshqaruvida o‘zgarishlar bo‘lishini istamoqda. Ularning talablari klubning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Фанаты Лацио провели акцию протеста против президента в центре Рима
Фанаты клуба "Лацио" в Риме провели акцию протеста против президента клуба Клаудио Лотито. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Протест прошел в центре итальянской столицы, сообщает издание Corriere della Sera. Учитывая, что 68-летний Лотито управляет командой с 2004 года, фанаты требуют его отставки.
На плакатах протестующих были написаны лозунги: "Политики его назначили – политики должны его снять". В конце акции фанаты были услышаны на Капитолии и приняты советником по крупным мероприятиям, спорту, туризму и моде Алессандро Онорато.
Информация о содержании разговора между участниками протеста и официальным лицом не была предоставлена. В сезоне 2024/2025 "Лацио" занял седьмое место в чемпионате Италии Серии А.
Фанаты клуба хотят изменений в управлении командой. Их требования имеют важное значение для будущего клуба.