Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva «Lokomotiv» klubining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov rossiya futbolidagi so‘nggi mojaro va muammolar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z karerasi davomida rossiya futbolida bunday salbiy holatlarni uzoq vaqtdan beri ko‘rmaganini ta’kidladi. Sychyovning so‘zlariga ko‘ra, Superkubokdan keyin futbol haqida faqat ijobiy fikrlar aytilishini umid qilmoqda.
Shuningdek, Moskva yaqinidagi «Ximki» klubi keyingi mavsum uchun litsenziya ololmagani sabab faoliyatini to‘xtatgan. Moskva «Torpedo» klubi esa o‘tgan mavsumda kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga uringanligi uchun Premyer-ligadan chetlashtirilgan.
Bu klublarning o‘rnini «Pari NN» va «Orenburg» klublari egalladi. Ushbu voqealar rossiya futbolida muhim o‘zgarishlar sodir bo‘layotganini ko‘rsatadi va futbol sohasida halollik hamda adolatni tiklash zarurligini namoyish etadi.

В российском футболе сложилась многолетняя негативная ситуация
Бывший нападающий сборной России и московского клуба «Локомотив» Дмитрий Сычёв высказал свое мнение о последних конфликтах и проблемах в российском футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что за свою карьеру не видел таких негативных ситуаций в российском футболе уже давно. По словам Сычёва, он надеется, что после Суперкубка о футболе будут говорить только положительно.
Также клуб «Химки» подмосковья приостановил свою деятельность из-за того, что не смог получить лицензию на следующий сезон. Московский клуб «Торпедо» был исключен из Премьер-лиги за попытку организации договорных матчей в прошлом сезоне.
Места этих клубов заняли клубы «Пари НН» и «Оренбург». Эти события показывают, что в российском футболе происходят важные изменения и подчеркивают необходимость восстановления честности и справедливости в этой сфере.