Kabutov: Moyzes maydonda barcha to‘plarni oladi
Kazanning «Rubin» jamoasi yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda Moskva «CSKA» jamoasining qanot himoyachisi Moyzes o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Moyzes kuchli va chidamli futbolchi bo‘lib, o‘yinda biror marta ham raqiblar tomonidan ustunlikka erishilganini ko‘rmagan. Kabutovning ta’kidlashicha, Moyzes maydonda deyarli barcha to‘plarni qo‘lga kiritadi va raqib hujumlarini samarali to‘xtatadi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer-ligasida Moyzes «CSKA» safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi. U uchta gol urib, shuningdek, uchta golga uzatma berdi.
30 yoshli braziliyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan bo‘lib, uning bozor qiymati besh million yevroga teng. Ushbu ma’lumotlar futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini va uning sport maydonidagi o‘rnini aniq ko‘rsatadi.

Кабутов: Мойзес на поле забирает все мячи
Полузащитник казанского «Рубина» Дмитрий Кабутов в разговоре с представителями СМИ высоко оценил игру защитника московского «ЦСКА» Мойзеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мойзес - сильный и выносливый футболист, который ни разу не видел, чтобы соперники добивались преимущества в игре. Кабутов отметил, что Мойзес на поле практически забирает все мячи и эффективно останавливает атаки соперников.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге Мойзес провел 25 матчей за «ЦСКА». Он забил три гола и также отдал три голевых передачи.
Контракт 30-летнего бразильского футболиста действителен до конца июня 2026 года, его рыночная стоимость составляет пять миллионов евро. Эти данные четко показывают вклад футболиста в команду и его место на спортивном поле.