Feyenoord Spartakdan Ugalde uchun taklif berdi
Niderlandiyalik jurnalist Dennis Kranneburg "Evro-Futbol.Ru" saytiga bergan intervyusida "Feyenoord" klubi "Spartak" jamoasining hujumchisi Manfred Ugaldega qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, "Feyenoord" haqiqatan ham Ugaldega faol qiziqish bildirgan va "Spartak"ga taklif bilan murojaat qilish masalalari muhokama qilingan. Manfred ilgari "Tvent" klubida Sem Steyn bilan birga o‘ynagan, hozirda esa Steyn "Feyenoord"ning eng qimmat futbolchisi hisoblanadi.
Kranneburgning so‘zlariga ko‘ra, klub nazariy jihatdan Ugalde uchun 20 million yevro to‘lashga tayyor, biroq bu transferda futbolga oid bo‘lmagan boshqa omillar ham mavjud. Misol uchun, PSV klubi "Spartak"dan Til uchun huquqni sotib olgan, shuning uchun ham bunday holatlar yuz berishi mumkin.
Umuman olganda, bu murakkab bitim bo‘lib, bir nechta sabablar tufayli amalga oshishi qiyin. Manfred Ugalde o‘tgan Rossiya chempionatida 17 ta gol urib, eng yaxshi to‘purar bo‘ldi.

Фейеноорд сделал предложение Угальде из Спартака
Нидерландский журналист Деннис Краннебург в интервью сайту "Евро-Футбол.Ру" высказал мнение о том, что клуб "Фейеноорд" проявляет интерес к нападающему команды "Спартак" Манфреду Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что "Фейеноорд" действительно активно интересуется Угальде, и обсуждаются вопросы обращения к "Спартаку" с предложением. Манфред ранее играл в клубе "Твенте" вместе с Семом Стейном, который сейчас является самым дорогим футболистом "Фейеноорда".
По словам Краннебурга, клуб теоретически готов заплатить за Угальде 20 миллионов евро, однако в этом трансфере также присутствуют и другие факторы, не связанные с футболом. Например, клуб PSV приобрел права на Тиля у "Спартака", поэтому подобные ситуации могут возникнуть.
В целом, это сложная сделка, которая может быть трудной для осуществления по нескольким причинам. Манфред Угальде стал лучшим бомбардиром в прошлом чемпионате России, забив 17 голов.