Bilyaletdinov Samoshnikovning o‘yin qobiliyatini yuqori baholadi
Rossiya milliy terma jamoasi va poytaxtning "Lokomotiv" klubining sobiq o'yinchisi Diniyar Bilyaletdinov "Spartak" jamoasining himoyachi Ilya Samoshnikovga qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq bu haqida ichki manba Ivan Karpov ma'lumot bergan edi. Bilyaletdinovning aytishicha, asosiy masala o'yinchining o'zi bu transferga qanchalik tayyorligi va xohishidir.
Uning jismoniy chidamliligi, texnikasi va tezligi yaxshi baholanadi. Jarohatlarga moyilligi borligi haqida savollar mavjud, ammo o'yin ko'rsatkichlarida shubha yo'q.
Ilya Samoshnikov "Prialit" klubining yetishtirilgan o'yinchisi bo'lib, u 2023 yilda "Rubin" klubidan "Lokomotiv"ga o'tgan. O'tgan mavsumda 27 yoshli futbolchi Rossiya futbol ligasi tomonidan tayinlangan eng yaxshi 33 o'yinchi ro'yxatiga kirdi.
U barcha musobaqalarda jami 34 o'yinda maydonga tushdi, 9 marta ogohlantirildi, 4 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 3,5 million yevroga teng.

Билялетдинов высоко оценил игровые способности Самошникова
Бывший игрок сборной России и столичного клуба "Локомотив" Динияр Билялетдинов высказал свое мнение о защитнике команды "Спартак" Илье Самошникове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее об этом сообщил внутренний источник Иван Карпов. По словам Билялетдинова, основная проблема заключается в том, насколько сам игрок готов к этому трансферу и насколько он этого хочет.
Его физическая выносливость, техника и скорость оцениваются высоко. Существуют вопросы о его предрасположенности к травмам, однако в игровых показателях нет сомнений.
Илья Самошников является воспитанником клуба "Прялит", он перешел в "Локомотив" из клуба "Рубин" в 2023 году. В прошлом сезоне 27-летний футболист вошел в список 33 лучших игроков, назначенных Российской футбольной лигой.
Он вышел на поле в 34 матчах во всех соревнованиях, получил 9 предупреждений, забил 4 гола и сделал 4 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 3,5 миллиона евро.