Sobiq hujumchi Aleksandr Prudnikov Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining Moskvaning Spartak jamoasiga nisbatan ustunliklari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda Zenitning zaxira o‘rindig‘i ancha keng va unda uchta to‘liq tarkib shakllangan. Bu esa ular uchun ikki jamoani ta’minlashga yetadi.
Spartakda esa bunday imkoniyat yo‘q. Biroq, bularning barchasi chempionat davomida aniq ko‘rinadi, dedi Prudnikov.
Eslatib o‘tish joizki, Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumining boshlanishiga bir necha kun qoldi. Spartak o‘z maydonida birinchi turda Mahachqaladagi Dinamo jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Zenit esa o‘z maydonida o‘tgan mavsumning o‘rta pog‘onalarida joylashgan Rostov jamoasini qabul qiladi. Shu tariqa, joriy mavsumda ikki jamoaning imkoniyatlari va tarkib kuchi sinovdan o‘tadi.

Прудников: Запасной состав Зенита сильнее Спартака
Бывший нападающий Александр Прудников высказал мнение о преимуществах санкт-петербургского Зенита над московским Спартаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время запасные позиции Зенита довольно широки, и в команде сформированы три полных состава. Это позволяет им обеспечивать две команды.
В Спартаке же такой возможности нет. Однако все это станет очевидным в ходе чемпионата, сказал Прудников.
Стоит отметить, что до начала нового сезона Российской Премьер-Лиги осталось всего несколько дней. Спартак сыграет на своем поле в первом туре против махачкалинского Динамо.
Зенит же примет на своем поле расположенный в средней части таблицы Ростов. Таким образом, в текущем сезоне возможности и сила составов двух команд будут проверены.