Galimjon Hayrullin, Yaroslavl shahridagi "Shinnik" klubi bosh direktori, jamoaning yangi Parimatch Liga mavsumidagi ishtiroki rejalari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, har bir o‘yinda ijobiy natijaga erishish asosiy maqsad hisoblanadi. Hozircha Rossiya Premer Ligasi (RPL)ga chiqish haqida gapirish erta, biroq jamoa bor kuchi bilan harakat qilishi ta’kidlandi.
Shuningdek, tarkib kuchaytirilgani ham ma’lum qilindi. O‘tgan mavsumda "Shinnik" turnir jadvalida o‘n to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Jamoa oxirgi marta 2008 yilda RPLda ishtirok etgan. Yangi mavsumning birinchi uchrashuvi 19 iyul kuni o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi.
Raqib sifatida Yekaterinburgning "Ural" jamoasi maydonga chiqadi, ular esa o‘tgan mavsumda to‘rtinchi o‘rinni egallashgan. Bu o‘yinda "Shinnik"ning asosiy maqsadi g‘alaba qozonish va yangi mavsumda kuchli natijalar ko‘rsatishdir.

Команда Шинник сейчас не планирует выход в РПЛ
Галимджон Хайруллин, генеральный директор клуба "Шинник" из Ярославля, сообщил о планах участия команды в новом сезоне Премьер-лиги Parimatch. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основной целью является достижение положительного результата в каждой игре. Пока рано говорить о выходе в Российскую Премьер-Лигу (РПЛ), однако было подчеркнуто, что команда будет действовать изо всех сил.
Также стало известно о усилении состава. В прошлом сезоне "Шинник" занял четырнадцатое место в турнирной таблице.
Команда в последний раз участвовала в РПЛ в 2008 году. Первый матч нового сезона пройдет 19 июля на своем поле.
В качестве соперника выйдет команда "Урал" из Екатеринбурга, которая в прошлом сезоне заняла четвертое место. Основной целью "Шинника" в этой игре является победа и демонстрация сильных результатов в новом сезоне.