Bellingem va Musiala EA Sports FC26 muqovasida
Ushbu o‘yin simulyatorining standart nashri 2025 yilning 26 sentyabrida chiqarilishi rejalashtirilgan. Ustiga ustak, o‘yinining cheklangan, ya’ni ultimativ nashri esa bir hafta oldin, ya’ni 19 sentyabr kuni taqdim etiladi.
Simulyator yetti turdagi platformalarda mavjud bo‘ladi: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, Nintendo Switch, Nintendo Switch 2 hamda shaxsiy kompyuterlar uchun. Bellingem avval ham ushbu o‘yin simulyatorining muqovasida ishtirok etgan bo‘lsa, Musiala esa birinchi marta bu rolni bajarmoqda.
EA Sports matbuot xizmati ta’kidlaganidek, ular bir vaqtlar bir xonada yashagan do‘stlardan raqiblarga, endi esa o‘yin simulyatori muqovalarining yulduzlariga aylanganlar. Bu yangilik futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda va o‘yin kutuvchilar uchun katta voqea hisoblanadi.

Беллингем и Мусиала на обложке EA Sports FC26
Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем и полузащитник "Баварии" Jamal Musiala украшают обложку нового футбольного симулятора EA Sports FC26. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стандартное издание этой игры запланировано к выходу 26 сентября 2025 года. Кроме того, ограниченное, то есть ультимативное издание будет представлено за неделю до этого, 19 сентября.
Симулятор будет доступен на семи платформах: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, Nintendo Switch, Nintendo Switch 2 и персональных компьютерах. Беллингем уже участвовал в обложке этого симулятора, в то время как Мусала впервые исполняет эту роль.
Как отметила пресс-служба EA Sports, они когда-то были друзьями, жившими в одной комнате, а теперь стали звездами обложек игровых симуляторов. Эта новость вызывает большой интерес среди футбольных фанатов и считается значимым событием для ожидающих игру.