Andriya Maksimovich RB Leyptsigga o‘tdi
Serbiyalik yarim himoyachi Andriya Maksimovich Germaniyaning RB Leyptsig klubiga shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Maksimovich 18 yoshda bo‘lib, klub bilan tuzilgan shartnoma 5 yilga mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda u maydonda 45 ta o‘yinda ishtirok etib, 10 ta gol urdi va 10 ta samarali uzatma berdi. Shuningdek, Maksimovich o‘tgan yili Serbiya milliy terma jamoasida debyut qilgan.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 15 million yevro deb baholamoqda. RB Leyptsig Germaniya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan va Yevrokuboklarda ishtirok eta olmadi.
Ushbu transfer klub uchun kelajakda muvaffaqiyatli natijalar olishda muhim qadam hisoblanadi. Maksimovichning yoshligi va o‘yindagi samaradorligi uning kelajakdagi rivojlanishiga katta umidlar bog‘lashga asos yaratadi.

Андрия Максимович перешел в РБ Лейпциг
Сербский полузащитник Андрия Максимович подписал контракт с немецким клубом РБ Лейпциг. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Максимовичу 18 лет, контракт с клубом рассчитан на 5 лет.
В прошлом сезоне он принял участие в 45 матчах, забил 10 голов и сделал 10 результативных передач. Также Максимович дебютировал в национальной сборной Сербии в прошлом году.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 15 миллионов евро. РБ Лейпциг занял седьмое место в немецком чемпионате и не смог участвовать в еврокубках.
Этот трансфер является важным шагом для клуба в достижении успешных результатов в будущем. Молодость Максимовича и его эффективность на поле создают большие надежды на его дальнейшее развитие.