Bulykin: RPLda favoritlar o‘zgarmaydi, kurash davom etadi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin yangi mavsumda milliy chempionatda birinchi o‘rinni qo‘lga kiritish uchun kurashadigan jamoalar nomlarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, favoritlar asosan o‘zgarmaydi. Zenit jamoasi yuz yillik yubileyini muvaffaqiyatli o‘tkazishga harakat qiladi.
Krasnodar jamoasi esa chempionlikni himoya qilishda ikki barobar qiyinchiliklarga duch keladi. Shuningdek, Moskva jamoalari ham musobaqada faol ishtirok etadi, bu esa mavsumni yanada qiziqarli va hayajonli qiladi.
O‘tgan mavsumda Murad Musayev boshchiligidagi Krasnodar ilk bor oltin medallarni qo‘lga kiritib, Zenitdan bir ochko ko‘p to‘plagan edi. Uchinchi o‘rinni esa CSKA egallagan.
Dmitriy Bulykin bundan oldin Moskva Dinamo jamoasining kelajakdagi imkoniyatlari haqida ham alohida fikr bildirgan. Yangi mavsumda barcha jamoalar o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga intiladi va muxlislar uchun ko‘plab qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi.

Булыкин: В РПЛ фавориты не меняются, борьба продолжается
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин назвал команды, которые будут бороться за первое место в национальном чемпионате в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, фавориты в основном не изменятся. Команда «Зенит» будет стараться успешно провести свой столетний юбилей.
Команда «Краснодар» столкнется с двойными трудностями в защите титула. Также московские команды активно участвуют в соревнованиях, что делает сезон еще более интересным и захватывающим.
В прошлом сезоне под руководством Мурада Мусаева «Краснодар» впервые завоевал золотые медали, набрав на одно очко больше, чем «Зенит». Третье место занял ЦСКА.
Дмитрий Булыкин ранее также высказал отдельное мнение о будущих возможностях московского «Динамо». В новом сезоне все команды будут стремиться продемонстрировать свои возможности, и болельщикам будет предложено множество интересных игр.
Таким образом, ожидается, что национальный чемпионат станет еще более сильным и конкурентоспособным.