Germaniyaning mashhur supermodeli Klaudiya Shiffer Angliyaning "Brentford" futbol klubining aksiyadorlari qatoriga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub aksiyalarini shuningdek boshqa taniqli shaxslar ham sotib oldi, bu haqda "Brentford" klubining matbuot xizmati rasmiy ma’lumot berdi. Hozirgi klub prezidenti Metyu Benxem 2012 yildan beri jamoani boshqarib kelmoqda.
O‘sha paytda klub League One ligasida o‘ynagan. So‘nggi yillarda "Brentford" ingliz chempionatining o‘rta kuchli jamoalari qatorida barqaror joylashib, Evropa kuboklariga yo‘l olishni maqsad qilgan.
Bu maqsadga yangi moliyaviy sarmoyalar yordamida erishilishi mumkin. Klaudiya Shiffer futbol olamida uzoq yillardan beri faol, u 2006 yilda Germaniyada o‘tgan Jahon chempionatining rasmiy yuzlaridan biri bo‘lib, musobaqada g‘olib chiqqan Italiya terma jamoasiga Jahon kubogini topshirgan.
Shu tariqa, Shiffer futbol bilan bog‘liq loyihalarda faol ishtirok etadi va klub rivojiga o‘z hissasini qo‘shishga intilmoqda. "Brentford" jamoasi kelajakda yanada kuchayib, yirik musobaqalarda muvaffaqiyatga erishishi kutilmoqda.
Klub aksiyalarining yangi egalar tomonidan sotib olinishi jamoaning moliyaviy holatini mustahkamlashga xizmat qiladi. Bu esa futbolchilarga yaxshiroq sharoit yaratish va natijalarni yaxshilash imkonini beradi.

Клаудия Шиффер купила акции Брентфорда
Известная немецкая супермодель Клаудия Шиффер присоединилась к числу акционеров английского футбольного клуба "Брентфорд". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Акции клуба также приобрели другие известные личности, об этом официально сообщила пресс-служба клуба "Брентфорд". Нынешний президент клуба Мэтью Бенхэм управляет командой с 2012 года.
В то время клуб играл в лиге League One. В последние годы "Брентфорд" стабильно занимает место среди средних команд английского чемпионата и ставит цель выйти в европейские кубки.
Эта цель может быть достигнута с помощью новых финансовых инвестиций. Клаудия Шиффер активно участвует в мире футбола на протяжении многих лет, она была одним из официальных лиц чемпионата мира, прошедшего в Германии в 2006 году, и вручила Кубок мира победившей итальянской сборной.
Таким образом, Шиффер активно участвует в футбольных проектах и стремится внести свой вклад в развитие клуба. Ожидается, что команда "Брентфорд" в будущем станет еще сильнее и добьется успеха на крупных турнирах.
Покупка акций клуба новыми владельцами способствует укреплению финансового состояния команды. Это позволит создать лучшие условия для игроков и улучшить результаты.