Mashhur xorvat yarim himoyachisi Luka Modrich uzoq yillar davomida Madridning «Real» klubida o‘ynagach, endi Italiya «Milan» jamoasiga o‘tgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi jamoasida 14-raqam ostida maydonga tushadi. Avval «Real»da Luka 10-raqamni kiygan, ammo «Milan»da bu raqam allaqachon portugal hujumchisi Rafael Leau tomonidan egallangan.
Shuning uchun Modrich o‘ziga yangi raqam tanladi. Eslatib o‘tamiz, «Milan» joriy mavsumni muvaffaqiyatsiz yakunlagan.
Jamoa Seriya A chempionatida faqat sakkizinchi o‘rinni egalladi va Italiya Kubogi finalida mag‘lub bo‘ldi. Yangi mavsum Italiya chempionatida avgust oyining ikkinchi yarmida boshlanadi.
Bu yilgi mavsumda «Milan»ning natijalari va Luka Modrichning o‘yini muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatiladi. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda.

Лука Модрич выбрал номер 14 в «Милане»
Знаменитый хорватский полузащитник Лука Модрич, играя много лет за мадридский «Реал», теперь перешел в итальянскую команду «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выйдет на поле под номером 14 в новой команде. Ранее в «Реале» Лука носил номер 10, однако в «Милане» этот номер уже занят португальским нападающим Рафаэлем Леау.
Поэтому Модрич выбрал себе новый номер. Напоминаем, что «Милан» завершил текущий сезон неудачно.
Команда заняла только восьмое место в чемпионате Серии А и проиграла в финале Кубка Италии. Новый сезон в итальянском чемпионате начнется во второй половине августа.
Результаты «Милана» в этом сезоне и игра Луки Модрича будут внимательно следиться болельщиками. Команда стремится улучшить свою игру.