Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Kolyvanov OAV vakillari bilan suhbatda Moskva “Spartak” jamoasi yangi mavsumda yuqori o‘rinlar uchun kurashishda kuchayishi zarurligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar “Spartak” chempionlik uchun kurashmoqchi bo‘lsa, kamida uch-to‘rt yangi futbolchini jamoaga jalb qilishi lozim. Bu futbolchilar orasida markaziy himoyachi, qanot himoyachisi va markaziy hujumchi bo‘lishi kerak.
Mutaxassisning fikricha, bunday kuchayish jamoaga yuqori natijalarga erishishda yordam beradi. O‘tgan mavsumda “Spartak” Premyer-liga musobaqasida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Yozgi transfer oynasida jamoaga yagona yangi futbolchi sifatida rossiyalik markaziy hujumchi Anton Zabolotniy qo‘shilgan. Jamoaning yangi mavsumdagi maqsadi yuqori o‘rinlar uchun kurashishdir va buning uchun tarkibni mustahkamlash muhim ahamiyatga ega.

Колянов: Спартаку нужны три новых футболиста
Бывший футболист сборной России Игорь Колыванов в разговоре с представителями СМИ отметил, что московскому «Спартаку» необходимо усилиться для борьбы за высокие места в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если «Спартак» хочет бороться за чемпионство, команде нужно привлечь как минимум трех-четырех новых футболистов. Среди этих футболистов должны быть центральный защитник, крайний защитник и центральный нападающий.
По мнению специалиста, такое усиление поможет команде добиться высоких результатов. В прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Премьер-лиге.
В летнее трансферное окно в команду был добавлен единственный новый футболист — российский центральный нападающий Антон Заболотный. Цель команды в новом сезоне — борьба за высокие места, и для этого важно укрепить состав.