Lamin Yamal Messi va Maradonani esladi
18 yoshli «Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal klub tarixida o‘z izini qoldirishni xohlayotganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumda yarim himoyachi o‘z faoliyatini «ko‘k-qizil» jamoa safida o‘n raqami ostida davom ettiradi. Lamin Yamal o‘z so‘zlarida Messi, Maradona va Ronaldinyodan keyingi uch nafar afsonaviy futbolchi sifatida eslanishni istashini ta’kidladi.
U ushbu futbolchilarning «Barselona»ga qo‘shgan hissasini yuqori baholaydi va ularning ko‘plab bolalarga namuna bo‘lishini qayd etdi. Hozirgi vaqtda Lamin Yamal bilan kataloniyalik klub o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2031 yil yozida o‘z nihoyasiga yetadi.
O‘tgan mavsumda futbolchi «ko‘k-qizil» jamoa safida jami 55 ta o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 25 ta golga assistentlik qildi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi yuqori baholanmoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatli faoliyat olib borishiga ishonch bildirilmoqda.

Ламин Ямал вспомнил о Месси и Марадоне
18-летний защитник фланга «Барселоны» Ламин Ямал заявил, что хочет оставить свой след в истории клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В новом сезоне полузащитник продолжит свою карьеру в составе «сине-гранатовых» под десятым номером. Ламин Ямал подчеркнул, что хочет быть упомянутым как три легендарных футболиста после Месси, Марадоны и Роналдиньо.
Он высоко оценивает вклад этих футболистов в «Барселону» и отметил, что они являются примером для многих детей. В настоящее время трудовой контракт Ламина Ямала с каталонским клубом истекает летом 2031 года.
В прошлом сезоне футболист провел 55 матчей за «сине-гранатовых», забил 18 голов и сделал 25 голевых передач. Его вклад в команду высоко оценивается, и ожидается, что он продолжит успешную карьеру в будущем.