Gudiyev: Akron jamoasida maydonda ko‘proq o‘ynayman
«Akron» jamoasi darvozaboni Vitaliy Gudiyev o‘zining Tolyatti jamoasiga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida raqobat har doim mavjud bo‘lishini ta’kidladi. Hozirgi kunda har bir klubda ikki-uch nafar yaxshi darvozabon bor, xususan «Akron» jamoasida ham shunday.
Vitaliy o‘zidan keladigan barcha imkoniyatlarni ishga solib, maydonda ko‘proq vaqt olishga harakat qilishini aytdi. Eslatib o‘tamiz, 30 yoshli futbolchi ayni yil yozda «Akron» jamoasiga qo‘shildi.
Gudiyev bilan Tolyatti klubi uch yillik shartnoma imzoladi. U «Akron»ga o‘tishdan oldin Voronejning «Fakel» jamoasida to‘p surgan.
O‘tgan mavsumda Vitaliy 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 33 ta gol o‘tqazib yuborgan. U endi yangi jamoasida o‘zini yanada ko‘rsatishga intilmoqda.

Гудиев: В команде Акрон я буду играть больше на поле
Вратарь команды «Акрон» Виталий Гудиев поделился своими мыслями о переходе в тольяттинскую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что конкуренция всегда будет существовать. В настоящее время в каждом клубе есть два-три хороших вратаря, в частности, в команде «Акрон» также есть такие.
Виталий сказал, что будет использовать все возможности, чтобы проводить больше времени на поле. Напоминаем, что 30-летний футболист присоединился к команде «Акрон» этим летом.
Гудиев подписал трехлетний контракт с тольяттинским клубом. Перед переходом в «Акрон» он играл за воронежский «Факел».
В прошлом сезоне Виталий выходил на поле в 23 матчах и пропустил 33 гола. Теперь он стремится проявить себя в новой команде.