Manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, kolumbiyalik futbolchini “Al-Nasr” klubi o‘z safiga qo‘shmoqchi. Klubning asosiy yulduzi Krishtianu Ronaldu shaxsiy ravishda ushbu transferga qiziqish bildirgan va rahbariyatdan bitimni amalga oshirishni so‘ragan.
Diasning potentsial transfer qiymati 100 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan mavsumda 28 yoshli hujumchi Angliya Premer Ligasi doirasida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va beshta golga uzatma berdi.
Luis Dias bilan “Liverpul” klubi o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yil iyun oxirigacha mo‘ljallangan. Futbolchining kelajagi bo‘yicha qarorlar yaqin vaqt ichida aniqlanishi kutilmoqda.

Роналду хочет привести Луиса Диаса в Аль-Наср
Нападающий «Ливерпуля» Луис Диас имеет возможность продолжить свою карьеру в чемпионате Саудовской Аравии, сообщает издание Sport.es. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источников, клуб «Аль-Наср» хочет подписать колумбийского футболиста. Основная звезда клуба Криштиану Роналду лично проявил интерес к этому трансферу и попросил руководство осуществить сделку.
Потенциальная стоимость трансфера Диаса оценивается в 100 миллионов евро. В прошлом сезоне 28-летний нападающий провел 36 матчей в рамках Английской Премьер-лиги, забил 13 голов и отдал пять голевых передач.
Действующий контракт между Луисом Диасом и клубом «Ливерпуль» рассчитан до конца июня 2027 года. Ожидается, что решения по будущему футболиста будут приняты в ближайшее время.