Bu haqda «Yevro-Futbol.Ru» tarmoq nashri xabar berdi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, 27 yoshli futbolchining transferiga Moskva «Spartak» jamoasi qiziqish bildirgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Lovrichning bozor qiymati 8,5 million yevroga teng. Uning «Udinese» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
O‘tgan Italiya chempionati mavsumida Lovrich 36 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ikki ta gol urdi va uchta golli uzatmani amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar yarim himoyachining jamoaga qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Rossiya Premer-ligasi klublari orasida «Spartak»ning bunday futbolchi bilan shartnoma tuzishga bo‘lgan qiziqishi uning salohiyatini e’tirof etish sifatida baholanmoqda.
Lovrichning yangi jamoasida qanday natijalarga erishishi futbol muxlislari tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Спартак хочет купить центрального полузащитника Удине
Центральный полузащитник команды «Удинезе» Санди Ловрич может продолжить свою карьеру в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает сетевое издание «Евро-Футбол.Ру». Согласно имеющимся данным, московский «Спартак» проявил интерес к трансферу 27-летнего футболиста.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Ловрича составляет 8,5 миллиона евро. Его действующий контракт с «Удинезе» будет действовать до конца июня 2027 года.
В прошедшем сезоне итальянской чемпионата Ловрич вышел на поле в 36 матчах. Он забил два гола и сделал три голевые передачи.
Эти показатели показывают, насколько важен полузащитник для команды. Интерес «Спартака» к подписанию контракта с таким футболистом рассматривается как признание его потенциала среди клубов Российской Премьер-Лиги.
С каким результатом Ловрич добьется в своей новой команде, с интересом ожидают футбольные болельщики.