Kislyak CSKAning Orenburg bilan o‘yini haqida fikr bildirdi
Moskva CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak yangi RPL mavsumining birinchi turida raqibning o‘zgarishi jamoa tayyorgarligiga qanday ta’sir qilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, poytaxtning «Torpedo» jamoasi diskvalifikatsiya qilingani sababli CSKA «Orenburg» bilan o‘ynaydi. Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, har qanday jamoaga qarshi o‘ynashga tayyor bo‘lish kerak.
«Torpedo», «Orenburg» yoki «Zenit» bo‘lishidan qat’i nazar, maydonga chiqib, har bir o‘yinda g‘alaba qozonish muhim, dedi u «Match TV» orqali. Yarim himoyachi shuningdek, jamoa a’zolari kelayotgan mavsumga to‘liq e’tibor qaratishga harakat qilayotgani va yozda Rossiya futbolida yuz bergan mojaro va shov-shuvlarga e’tibor bermaslikka intilayotganini ta’kidladi.
Matvey Kislyak CSKA tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda 19 yoshli futbolchi jamoa safida 22 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urish va samarali uzatma bilan ajralib chiqqan.
U jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida kelgusidagi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Кисляк высказался о матче ЦСКА с Оренбургом
Москва Полузащитник команды ЦСКА Матвей Кисляк высказался о том, как изменение соперника повлияло на подготовку команды к первому туру нового сезона РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напоминаем, что из-за дисквалификации команды «Торпедо» ЦСКА сыграет с «Оренбургом». По словам Кисляка, нужно быть готовым играть против любой команды.
«Неважно, будет это «Торпедо», «Оренбург» или «Зенит», важно выходить на поле и выигрывать в каждой игре», — сказал он в интервью «Матч ТВ». Полузащитник также отметил, что члены команды стараются сосредоточиться на предстоящем сезоне и избегать внимания к конфликтам и шуму, произошедшим в российском футболе летом.
Матвей Кисляк является воспитанником ЦСКА. В прошлом сезоне 19-летний футболист провел 22 матча за команду, забив один гол и сделав результативную передачу.