Liverpul hujumchi Ugo Ekitike uchun taklif berdi
«Liverpul» transfer bozorida faoliyatini davom ettirmoqda va tarkibini kuchaytirishga harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur insayder Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilishicha, mersisaydlik klub hujumchi Ugo Ekitike uchun birinchi rasmiy taklifini taqdim etgan. «Ayntrax» klubi esa taklifni rad etdi va ko‘proq talab qilishini bildirdi.
Biroq bu faqat birinchi shartnoma bo‘lib, muzokaralar davom etmoqda. 23 yoshli Ekitike esa «Liverpul»da o‘ynashni istamoqda.
Oldinroq fransuz futbolchisi haqida Angliya Premer ligasining boshqa klubi «Nyukasl» bilan bog‘liq xabarlar ham tarqalgan edi. Transfermarkt sayti Ugo Ekitikening narxini 75 million yevroga baholamoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar kelajakda qanday rivojlanishi futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Ливерпуль сделал предложение нападающему Уго Экитике
«Ливерпуль» продолжает активно работать на трансферном рынке и пытается усилить свой состав. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях, что клуб из Мерсисаид сделал первое официальное предложение нападающему Уго Экитики. Однако клуб «Айнтрахт» отклонил предложение и заявил, что требует больше.
Тем не менее, это только первое предложение, и переговоры продолжаются. 23-летний Экитики хочет играть за «Ливерпуль».
Ранее также появлялись сообщения о связи французского футболиста с другим клубом английской Премьер-лиги «Ньюкаслом». Сайт Transfermarkt оценивает Уго Экитики в 75 миллионов евро.
Переговоры между клубом и футболистом вызывают большой интерес у футбольных болельщиков и будут внимательно отслеживаться в будущем.