«Akron» jamoasi darvozaboni Vitaliy Gudiyev Voronejning «Fakel» klubida Vadim Yevseyev bilan ishlagan vaqtidagi yoqimli xotirasini esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchi sifatida «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi: «Yevseyev klubni tark etayotganda jamoani kechki ovqatga yig‘ib, shunday tarzda xayrlashdi. Bu holat juda samimiy va oilaviy ruhda bo‘ldi, meni chuqur ta’sirlantirdi».
«Fakel» klubi uch yil davomida yuqori liga o‘yinlarida ko‘p murabbiy almashtirganligi bilan ajralib turdi. O‘tgan mavsum oxirida jamoa uch murabbiyni almashtirgan va 16-o‘rinda turib, Rossiya Premyer Ligasi musobaqasidan tushib ketgan.
Shuningdek, Gudiyev ilgari Yevseyevni Sergey Tashuyev bilan taqqoslagan, u ham 2023-2024 yillarda «Fakel» jamoasida murabbiylik qilgan. Bu ma’lumotlar jamoaning murabbiylar bilan bog‘liq o‘zgarishlari va futbolchilarning yetakchilar haqidagi fikrlarini yoritadi.

Евсеев попрощался с «Факелом» на ужине
Вратарь команды «Акрон» Виталий Гудиев вспомнил приятные моменты работы с Вадимом Евсеевым в клубе «Факел» из Воронежа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу «Матч ТВ» он сказал: «Когда Евсеев покидал клуб, он собрал команду на прощальный ужин и так попрощался. Это было очень искренне и в семейной атмосфере, это глубоко меня тронуло».
Клуб «Факел» выделялся тем, что за три года в высшей лиге сменил много тренеров. В конце прошлого сезона команда сменила трех тренеров и, находясь на 16-м месте, вылетела из Российской Премьер-Лиги.
Также Гудиев ранее сравнивал Евсеева с Сергеем Ташуевым, который также тренировал команду «Факел» в 2023-2024 годах. Эти данные освещают изменения в тренерском составе команды и мнения футболистов о лидерах.