Gudiyev Tashuev va Yevseyevni farqli murabbiy deb atadi
Sobiq «Fakel» jamoasi darvozaboni Vitaliy Gudiyev ikki murabbiyni taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular ilgari «Fakel» jamoasida ishlagan Sergey Tashuev va Vadim Yevseyev edi. Gudiyevning so‘zlariga ko‘ra, bu ikki murabbiyning uslubi ancha farq qiladi.
Tashuev sobiq sovet maktabidan chiqqan, biroz yopiq va qat’iy shaxs sifatida tanilgan. Yevseyev esa jamoa ichidagi muhitni yaxshilashga qodir edi, u doimo ijobiy kayfiyatda bo‘lgan, lekin kerak bo‘lganda qat’iylikni ham namoyish etgan.
Har ikkisi «Fakel» bilan so‘nggi yillarda, Rossiya Premer-ligasida o‘ynagan davrda ishlagan. O‘tgan mavsumda «Fakel» 16-o‘rinni egallab, murabbiy Igor Shalimov boshchiligida elitadan chiqib ketdi.
Shuningdek, yangi mavsum oldidan Gudiyev Rossiya Premer-ligasining o‘rtamiyona jamoasi hisoblangan Tolyatti shahrining «Akron» klubiga qo‘shildi. Bu yangilik futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea bo‘ldi.

Гудиев Ташуев и Евсеевы были названы разными тренерами
Бывший вратарь команды «Факел» Виталий Гудиев сравнил двух тренеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это были Сергей Ташуев и Вадим Евсеев, которые ранее работали в команде «Факел». По словам Гудиева, стиль этих двух тренеров значительно отличается.
Ташуев вышел из бывшей советской школы, известен как довольно закрытая и строгая личность. Евсеев же был способен улучшить атмосферу в команде, всегда находился в позитивном настроении, но при необходимости также проявлял строгость.
Оба работали с «Факелом» в последние годы, когда команда играла в Российской Премьер-лиге. В прошлом сезоне «Факел» занял 16-е место и выбыл из элиты под руководством тренера Игоря Шалимова.
Также перед новым сезоном Гудиев присоединился к клубу «Акрон» из города Тольятти, который считается среднеклассной командой Российской Премьер-лиги. Эта новость стала важным событием для футбольных болельщиков.