Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Barko o‘tgan mavsumda jamoaning eng yaxshi o‘yinchisi bo‘lib, hujumlarni tezlashtirgan. Bu borada ikki xil fikr bo‘lishi mumkin emas.
Ammo agar Barko ketishni istasa, uni qo‘yib yuborish kerak. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Barkoning rafiqasi uni Lotin Amerikasi klubiga o‘tishini istamoqda.
Shu transfer oynasida yarim himoyachi Braziliyaning "Flamenqo" klubining qiziqish doirasiga tushgan. Barkoning "Spartak" bilan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining narxi 14 million yevroga teng. Bu holat jamoa uchun muhim qaror bo‘lib, uning kelajagi klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralarga bog‘liq.
Barkoning ketishi "Spartak"ning hujum chizig‘iga ta’sir ko‘rsatishi mumkin, shuning uchun klub rahbariyati ehtiyotkorlik bilan qaror qabul qilishi lozim.

Орлов: Барко может покинуть Спартак
Российский спортивный комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о том, что Эсекьель Барко может покинуть московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, Барко в прошлом сезоне был лучшим игроком команды и ускорял атаки. В этом вопросе не может быть двух мнений.
Однако если Барко хочет уйти, его нужно отпустить. Ранее стало известно, что жена Барко хочет, чтобы он перешел в клуб из Латинской Америки.
В этом трансферном окне полузащитник попал в сферу интересов бразильского клуба "Фламенго". Контракт Барко со "Спартаком" действует до 2027 года.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость футболиста составляет 14 миллионов евро. Эта ситуация является важным решением для команды, и его будущее зависит от переговоров между клубом и футболистом.
Уход Барко может повлиять на атакующую линию "Спартака", поэтому руководство клуба должно принимать решение осторожно.