Gancharenko Koksharov jarrohligi haqida gapirdi
Sobiq murabbiy Viktor Gancharenko Aleksandr Koksharovning o'tgan mavsumda nega barcha o‘yinlarni yakunlay olmasligining sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchiga Moskvada muvaffaqiyatsiz jarrohlik amaliyoti o‘tkazilgan. Keyinchalik u bu jarayonni Avstriyada qayta tiklashga harakat qilgan.
Hozirda esa holati yaxshilangan va u yana maydonga qaytishi kutilmoqda. Gancharenko bu haqda «Chempionat» nashriga bergan intervyusida fikrlarini bildirdi.
Gancharenko mavsum oxirida «Pari NN» klubini tark etdi. Uning boshchiligida jamoa RPLda qolgani bilan, musobaqaning play-off o‘yinlarida «Sochi»ga mag‘lub bo‘ldi.
Yozda klub boshqaruviga Belaruslik mutaxassis Aleksey Shpilevskiy kelgan. Shu bilan birga, futbol olamida Gancharenkoning RPLda yangi jamoalarni boshqarishi ko‘plab savollarni tug‘dirmoqda.
Bundan tashqari, eks-murabbiy futbolchilar va mutaxassislar orasida ham qiziqish uyg‘otmoqda. Umuman olganda, uning faoliyati va jamoalarga ta’siri hali ham muhokamalarda davom etmoqda.

Ганчаренко поговорил о хирургии Кокшарова
Бывший тренер Виктор Ганчаренко сообщил о причинах, по которым Александр Кокшаров не смог завершить все игры в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисту в Москве была проведена неудачная хирургическая операция. Позже он попытался восстановиться в Австрии.
В настоящее время его состояние улучшилось, и ожидается, что он вернется на поле. Ганчаренко высказал свои мысли об этом в интервью изданию «Чемпионат».
Ганчаренко покинул клуб «Пари НН» в конце сезона. Под его руководством команда осталась в РПЛ, но в плей-офф турнира проиграла «Сочи».
Летом к управлению клубом пришел белорусский специалист Алексей Шпилевский. При этом в футбольном мире вызывает много вопросов возможность Ганчаренко возглавить новые команды в РПЛ.
Кроме того, экс-тренер также вызывает интерес среди футболистов и специалистов. В целом, его деятельность и влияние на команды все еще обсуждаются.