Semyonov Sadulaev o‘sishini katta mamnuniyat bilan qabul qildi
Grozniyning "Ahmat" jamoasining sobiq himoyachisi Andrey Semyonov hujumchi Lechi Sadulaevning o‘yini darajasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining rivojlanishidan juda xursand ekanligini ta’kidladi. Semyonovning so‘zlariga ko‘ra, u Sadulaevni yosh yigit bo‘lganida ko‘rgan va hozirda u katta futbolchiga aylangan.
Bu fikrlarni "Chempionat" nashri keltirgan. Shuningdek, Semyonov Sadulaev har qanday Rossiya klubi uchun ajoyib kuch bo‘lishini aytdi.
So‘nggi paytlarda futbolchiga qiziqish bildirayotgan CSKA va "Zenit" kabi jamoalardan tashqari boshqa klublar uchun ham foydali o‘yinchi bo‘lishi mumkinligi ta’kidlandi. 25 yoshli Sadulaev "Ahmat" akademiyasida tarbiyalangan.
O‘tgan mavsumda u 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 3,5 million yevroga teng.

Семёнов Садулаев с большим удовольствием принял его рост
Бывший защитник грозненского клуба "Ахмат" Андрей Семёнов высоко оценил уровень игры нападающего Лечи Садулаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что очень рад развитию футболиста. По словам Семёнова, он видел Садулаева, когда тот был молодым парнем, и сейчас он стал большим футболистом.
Эти мысли приводит издание "Чемпионат". Также Семёнов сказал, что Садулаев станет отличным усилением для любого клуба России.
В последнее время подчеркивалось, что помимо таких команд, как ЦСКА и "Зенит", проявляющих интерес к футболисту, он может быть полезным и для других клубов. 25-летний Садулаев воспитанник академии "Ахмата".
В прошлом сезоне он вышел на поле в 35 матчах, забил 2 гола и сделал 4 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 3,5 миллиона евро.