Orlov: Orenburgni Premer-ligaga qaytarish to‘g‘ri qaror
Gennadiy Orlovning fikricha, "Orenburg" klubi mavsum orasida Rossiya Premer-ligasiga to‘g‘ri qaytarilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu qaror sport ko‘rsatkichlari asosida qabul qilingan va to‘g‘ri bo‘lgan. Orlov "RB Sport"ga bergan intervyusida "Faqat shunday qilish kerak edi, chunki ular sport natijalari bo‘yicha birinchi o‘rinda edilar.
"Ural" haqida gap bor edi, lekin men tushunganimcha, u yerda bunday holat reglamentda ko‘zda tutilmagan", deydi. Eslatib o‘tamiz, "Orenburg" klubi so‘nggi haftada Moskva "Torpedo"si atrofidagi hakamlik mojari sababli rasmiy ravishda Rossiya Premer-ligasiga qaytarildi.
Ural klubi yoz davomida yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rdi. O‘tgan mavsumda ular Premer-ligada 15-o‘rinni egallagan edi va endi PARI ligasida ishtirok etishga tayyorlanmoqda.
Sport sharhlovchilari fikricha, "Orenburg" uchun yangi mavsumda yuqori o‘rinlarni egallash qiyin bo‘ladi. Ularning vazifasi jamoani barqarorlashtirish va yangi musobaqada o‘z o‘rnini topishdan iborat.
Shunday qilib, jamoa uchun asosiy maqsad raqobatbardosh bo‘lish va ligada o‘z pozitsiyasini mustahkamlashdir.

Орлов: Возвращение Оренбурга в Премьер-лигу — правильное решение
По мнению Геннадия Орлова, клуб "Оренбург" был правильно возвращен в Российскую Премьер-Лигу в середине сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это решение было принято на основе спортивных показателей и было правильным. Орлов в интервью "RB Sport" сказал: "Так и нужно было поступить, потому что они были на первом месте по спортивным результатам.
Говорилось о "Урале", но, насколько я понимаю, в этом случае регламентом это не предусмотрено", — добавил он. Напоминаем, что клуб "Оренбург" был официально возвращен в Российскую Премьер-Лигу на прошлой неделе из-за арбитражного скандала вокруг московского "Торпедо".
Клуб "Урал" готовился к новому сезону в течение лета. В прошлом сезоне они заняли 15-е место в Премьер-Лиге и теперь готовятся участвовать в лиге PARI.
По мнению спортивных аналитиков, "Оренбургу" будет сложно занять высокие места в новом сезоне. Их задача заключается в стабилизации команды и нахождении своего места в новом соревновании.
Таким образом, основной целью команды является быть конкурентоспособной и укрепить свои позиции в лиге.