Orlov: Daku «Rubin»ga o‘tishidan xursand bo‘lardi
Sharhlovchi va jurnalist Gennadiy Orlov Mirlin Daku «Rubin» klubidan Sankt-Peterburgning «Zenit» klubiga o‘tishining amalga oshmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Daku juda yaxshi futbolchi bo‘lib, u «Zenit»ga o‘tgani uchun xursand bo‘lar edi. U futbolchining asosiy maqsadi faqat pul emas, balki gol urish ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, futbolchining murakkab xarakterga ega ekanligini aytib o‘tdi, lekin murabbiy Rahimov unga munosib yondashuv topgan. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Daku Rossiya Premer-ligasining ikkinchi eng yaxshi to‘purariga aylangan.
U faqat «Spartak» klubidan Manfredo Ugalde ortda qolgan. Hozirda Daku Albaniya terma jamoasi hujumchisi sifatida Kazan shahridagi «Rubin» klubida ikki mavsumdan beri o‘ynamoqda.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining professional faoliyati va uning sportdagi o‘rnini yanada yaqqol ko‘rsatadi.

Орлов: Даку был бы рад перейти в «Рубин»
Комментатор и журналист Геннадий Орлов высказал мнение о том, что переход Мирлина Даку из клуба «Рубин» в клуб «Зенит» Санкт-Петербург не состоится. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, Даку является очень хорошим футболистом, и он был бы рад переходу в «Зенит». Он подчеркнул, что основной целью футболиста является не только деньги, но и забивание голов.
Также он отметил, что у футболиста сложный характер, но тренер Рахимов нашел к нему подход. По итогам прошлого сезона Даку стал вторым лучшим бомбардиром Российской Премьер-лиги.
Он уступил только Манфредо Угальде из клуба «Спартак». В настоящее время Даку играет за клуб «Рубин» в Казани в качестве нападающего сборной Албании уже два сезона.