Aleksandr Kovalenko Sochiga o‘tishga yaqinlashmoqda
Yarim himoyachi Aleksandr Kovalenko transferga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tez orada 21 yoshli futbolchi «Orenburg» klubidan «Sochi» jamoasiga o‘tadi. «Chempionat» ma’lumotlariga ko‘ra, Kovalenko allaqachon «Sochi» uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tgan.
Kelishuv haqida rasmiy e’lon yaqin vaqt ichida beriladi. Eslatib o‘tamiz, «Sochi» joriy yil bahorida playoff o‘yinlari orqali Rossiya Premer-ligasiga qaytdi.
«Orenburg» esa o‘tgan mavsumda Kovalenko bilan birga o‘ynagan klub sifatida yuqori divizionda ishtirok etadi, chunki «Torpedo» klubi chempionatdan chiqarilgach, «Orenburg» yana elitaga qaytarildi. Shuningdek, nufuzli Transfermarkt portali Aleksandr Kovalenkoni 1,5 million yevroga baholamoqda.
Bu transfer futbolchining faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, uning yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda. Futbol ishqibozlari uchun bu yangilik katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Александр Коваленко близок к переходу в Сочи
Скоро 21-летний футболист перейдет из клуба «Оренбург» в команду «Сочи». По данным «Чемпионата», Коваленко уже прошел медицинское обследование для «Сочи».
Официальное объявление о соглашении будет сделано в ближайшее время. Напомним, что «Сочи» вернулся в Российскую Премьер-Лигу через плей-офф в этом году весной.
«Оренбург», в свою очередь, участвует в высшем дивизионе как клуб, который играл с Коваленко в прошлом сезоне, так как после исключения клуба «Торпедо» «Оренбург» снова вернулся в элиту. Также авторитетный портал Transfermarkt оценивает Александра Коваленко в 1,5 миллиона евро.
Этот трансфер станет важным этапом в карьере футболиста, и ожидается, что он покажет успешную игру в своей новой команде. Эта новость вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.