Madridning "Real" futbol klubi 2024/2025 moliyaviy yilining yakunlari bo‘yicha rasmiy saytida ma’lumot e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning transferlarsiz daromadi rekord darajada bo‘lib, 1,185 milliard yevroni tashkil etdi. Bu ko‘rsatkich o‘tgan yilga nisbatan 10 foizga oshgan.
Shuni ta’kidlash kerakki, "Real" birinchi marta futbol tarixida yillik daromadi 1 milliard yevroni oshgan klub sifatida tarixga kirdi. Soliq to‘lovlardan so‘ng sof foyda 24,3 million yevroni tashkil etdi.
Klubning sof kapitali esa 598,3 million yevroga yetdi. Ushbu natijalar "Real"ning moliyaviy holati barqarorligini va raqobatbardoshligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, yodga olish joizki, joriy yozda "Real" Klublar jahon chempionati yarim finaliga chiqdi va unda "PSJ" jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Hozirda jamoa ta’tilga chiqqan.

Реал клуб в 2024 году получил рекордный доход
Футбольный клуб "Реал" из Мадрида опубликовал информацию на своем официальном сайте по итогам финансового года 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Доход клуба без учета трансферов составил рекордные 1,185 миллиарда евро. Этот показатель увеличился на 10 процентов по сравнению с прошлым годом.
Следует отметить, что "Реал" стал первым клубом в истории футбола, который превысил годовой доход в 1 миллиард евро. Чистая прибыль после уплаты налогов составила 24,3 миллиона евро.
Чистый капитал клуба достиг 598,3 миллиона евро. Эти результаты показывают финансовую стабильность и конкурентоспособность "Реала".
Также стоит отметить, что этим летом "Реал" вышел в полуфинал клубного чемпионата мира, где потерпел поражение от команды "ПСЖ" со счетом 0:4. В настоящее время команда находится на каникулах.