Dmitriy Kombarov «Chayka» bosh murabbiyi bo‘ldi
Sobiq futbolchi Vitaliy Dyakov Dmitriy Kombarovning «Chayka» jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Spartak-2» jamoasidan birinchi liga jamoasiga o‘tish katta kasbiy yuksalish ekanligini ta’kidladi. Bu darajadagi o‘zgarish futbolchilarning darajasi va jamoaning maqsadlari boshqacha ekanligini ko‘rsatadi.
Mutaxassis «Match TV»ga bergan intervyusida shunday degan. Dmitriy Kombarov, sobiq «Spartak» va Rossiya milliy terma jamoasi futbolchisi, 17 iyul kuni «Chayka» jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Klub bilan u bir yillik shartnoma imzoladi. Kombarov avval Petersburgning «Zvezda» va «Spartak-2» jamoalarini boshqargan.
O‘tgan mavsumda «Chayka» PARI ligasida 13-o‘rinni egallagan. Bu tayinlov jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Дмитрий Комбаров стал главным тренером «Чайки»
Бывший футболист Виталий Дьяков высказал свое мнение о назначении Дмитрия Комбарова главным тренером команды «Чайка». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что переход из команды «Спартак-2» в команду первой лиги является большим профессиональным ростом. Это изменение на данном уровне показывает, что уровень футболистов и цели команды отличаются.
Специалист в интервью «Матч ТВ» сказал следующее. Дмитрий Комбаров, бывший футболист «Спартака» и сборной России, был назначен главным тренером команды «Чайка» 17 июля.
С клубом он подписал однолетний контракт. Комбаров ранее тренировал петербургские «Звезда» и «Спартак-2».
В прошлом сезоне «Чайка» заняла 13-е место в лиге PARI. Это назначение считается важным шагом для будущих успехов команды.