Kislyak: O‘yinda kuch soddalikdan keladi
Matvey Kislyak, poytaxtning CSKA jamoasi futbolchisi, oraliq yarimhimoyachi pozitsiyasidagi o‘yinni qanday tushunishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida shunday dedi: O‘yinda kuch soddalikda ekanini angladim. Qanchalik oddiy o‘ynasam, shuncha ko‘p odamlar mening o‘yinim yaxshi deb hisoblaydi.
Agar imkoniyat bo‘lsa, darhol uzatma beraman. Kamroq xatoga yo‘l qo‘yib, ko‘proq samarali uzatmalar qilganim yaxshi natija beradi.
Kislyak 19 yoshda bo‘lib, u “armiyachilar” va “Chertanovo” klublarida tarbiyalangan. Futbol bilan 14 yoshgacha shug‘ullangan.
2023 yilda u “qizil-ko‘k” jamoasining asosiy tarkibida debyut qilgan. O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami 33 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma berdi.
Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 8 million yevroga baholamoqda. Kislyak yoshligidan jamoasiga sodiq bo‘lib, o‘zining oddiy va samarali o‘yini bilan ajralib turadi.

Кисляк: В игре сила исходит из простоты
Матвей Кисляк, игрок команды ЦСКА столицы, высказал свое мнение о том, как он понимает игру на позиции центрального полузащитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: В игре я понял, что сила заключается в простоте. Чем проще я играю, тем больше людей считает, что моя игра хороша.
Если есть возможность, я сразу же отдаю передачу. Меньше ошибок и больше эффективных передач дают хороший результат.
Кисляк 19 лет, он воспитанник клубов «армейцы» и «Чертаново». С футболом он начал заниматься до 14 лет.
В 2023 году он дебютировал в основном составе команды «красно-синих». В прошлом сезоне он вышел на поле в 33 матчах во всех турнирах, забил 4 гола и сделал 1 результативную передачу.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 8 миллионов евро. Кисляк с юности верен своей команде и выделяется своей простой и эффективной игрой.