Milan Reynders va Ernandesni almashtirishda qiynaladi
Sobiq Italiya "Milan" futbolchisi Kristian Vyerining fikricha, Tidzani Reyndersning Angliya Premer Ligasi jamoasiga o‘tishi hamda Teo Ernandesning yo‘qolishi Massimiliano Allegri boshchiligidagi "Milan" jamoasining kelgusi mavsumdagi rejalari uchun muammo tug‘dirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vyerining ta’kidlashicha, klub ushbu o‘rinlarni to‘ldirish uchun munosib o‘rinbosarlarni topishi shart. Reynders Yevropaning eng yaxshi yarim himoyachilaridan biri hisoblanadi, Teo Ernandes esa o‘z pozitsiyasida yetakchi futbolchilardan biridir.
"Milan"ga ushbu o‘rinlarni to‘ldirish uchun atigi 45 kun vaqt berilgan. Jamoa Luka Modrichni sotib olgan, biroq u tajribali futbolchi hisoblanadi va yosh avlod vakillariga qaraganda kamroq energiyaga ega.
Kristian Vyerining so‘zlariga ko‘ra, "Milan" jamoasi kelgusi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda ushbu o‘zgarishlarni hisobga olishi lozim. Shuningdek, u 2005 yilda "Milan" safida o‘ynaganini eslatib o‘tdi.
Klub uchun bu o‘rinbosarlarni topish va jamoaning raqobatbardoshligini saqlab qolish muhim vazifa hisoblanadi.

Милан Рейндрес и Эрнандеса заменять трудно
По мнению бывшего футболиста итальянского "Милана" Кристиана Вьери, переход Тидзани Рейндера в команду Английской Премьер-лиги и отсутствие Тео Эрнандеса могут создать проблемы для планов команды "Милан" под руководством Массимилиано Аллегри в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вьери подчеркивает, что клуб должен найти достойных замен для этих позиций. Рейндера считается одним из лучших полузащитников Европы, а Тео Эрнандес является одним из ведущих футболистов на своей позиции.
"Милану" дано всего 45 дней для заполнения этих позиций. Команда приобрела Луку Модрича, однако он является опытным игроком и имеет меньше энергии по сравнению с представителями молодого поколения.
По словам Кристиана Вьери, команда "Милан" должна учитывать эти изменения при подготовке к следующему сезону. Он также напомнил, что играл за "Милан" в 2005 году.