Jonatan Alba: Rostov Osipenko va Komlichenkosiz kuchli
“Rostov” jamoasining bosh murabbiyi Jonatan Alba jamoaning zaiflashgani haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Maksim Osipenko va Nikolay Komlichenko klubni tark etganidan keyin jamoa kuchsizlandi degan fikrga qo‘shilmasligini bildirdi. Alba so‘zlariga ko‘ra, hozir jamoada boshqa o‘yinchilar bor va ular o‘z vazifalariga moslashmoqda.
U murabbiy sifatida jamoani boshqarishda yangi usullarni qo‘llamoqda. Shuningdek, bosh murabbiy rahbariyatdan Osipenko va Komlichenkoni ushbu transfer oynasida saqlab qolishni so‘ramaganini ta’kidladi.
Ispaniyalik mutaxassis bu lavozimga fevral oyida, Valeriy Karpin ketgach tayinlangan. O‘tgan mavsumda uning jamoasi Rossiya Kubogi finaligacha yetib bordi, ammo penaltilar seriyasida CSKAga yutqazdi.
Yangi mavsumni “Rostov” 20 iyul kuni “Zenit”ga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yinda jamoaning yangi imkoniyatlari va o‘zgarishlari sinovdan o‘tadi.

Джонатан Альба: Ростов сильнее без Осипенко и Комличенко
Главный тренер команды "Ростов" Джонатан Альба ответил на вопрос о том, что команда ослабла. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что не согласен с мнением о том, что команда ослабла после ухода Максима Осипенко и Николая Комличенко. По словам Альбы, сейчас в команде есть другие игроки, и они адаптируются к своим обязанностям.
Он применяет новые методы в управлении командой как тренер. Также главный тренер отметил, что не просил руководство сохранить Осипенко и Комличенко в этом трансферном окне.
Испанский специалист был назначен на эту должность в феврале после ухода Валерия Карпина. В прошлом сезоне его команда дошла до финала Кубка России, но проиграла ЦСКА в серии пенальти.
Новый сезон "Ростов" начнет 20 июля против "Зенита". В этом матче будут проверены новые возможности и изменения команды.