Bubnov: Lokomotiv yangi mavsumda yetakchi bo‘la olmaydi
Sobiq futbolchi Aleksandr Bubnov kelayotgan Premyer-liga mavsumida «Lokomotiv» jamoasining yetakchilik uchun kurashish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, mavjud sharoitga ko‘ra, «Lokomotiv» jamoasi maksimal ravishda to‘rtinchi o‘rinni egallashi mumkin. Eng kamida esa jamoa yettinchi o‘rinda qolishi ehtimoldan holi emas.
Shu oraliqda ularning mavqei o‘zgarib turadi, dedi Bubnov «Komment.Shou» dasturida. Mutaxassisning fikricha, Mikhail Galaktionov boshqaruvidagi «temiryo‘lchilar» uchun navbatdagi «Sochi» bilan o‘yin juda muhim hisoblanadi.
Agar «Lokomotiv» ochkolarni yo‘qotsa, jamoa uchun qiyinchiliklar yuzaga kelishi mumkin. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, «Lokomotiv» Premyer-ligani oltinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Rossiya chempionatining birinchi turidagi navbatdagi o‘yin «Lokomotiv»ning uy maydonida bo‘lib o‘tadi. Ular raqib sifatida «Sochi» jamoasini qabul qiladi.

Бубнов: Локомотив не сможет стать лидером в новом сезоне
Бывший футболист Александр Бубнов высказал мнение о шансах команды «Локомотив» бороться за лидерство в предстоящем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, при существующих условиях команда «Локомотив» может занять максимум четвертое место. Как минимум, команда не исключено останется на седьмом месте.
В это время их положение будет меняться, сказал Бубнов в программе «Коммент.Шоу». По мнению специалиста, для «железнодорожников» под руководством Михаила Галактионова следующая игра с «Сочи» будет очень важной.
Если «Локомотив» потеряет очки, у команды могут возникнуть трудности. По итогам прошлого сезона «Локомотив» завершил Премьер-лигу на шестом месте.
Следующая игра первого тура чемпионата России пройдет на домашнем стадионе «Локомотива». Они примут команду «Сочи» в качестве соперника.