Oldingi mavsumlarda faoliyat yuritgan hujumchi Muhammad Konate Grozniy shahridagi «Akhmat» futbol klubiga qaytishi sabablari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi tajriba orttirish, boshqa chempionat va futbolchilar bilan tanishish istagi bilan harakat qilganini ta’kidladi. Hozirda esa Rossiyaga qaytib, o‘ziga yaqin his qiladigan «Akhmat» jamoasida o‘ynashni xohlaydi.
Konate shuningdek, BAA va Fransiyaning ikkinchi ligasida o‘ynash imkoniyatlari bo‘lganini aytdi, biroq u tanlagan yo‘l yaqin va yaxshi bilgan jamoasiga qaytish bo‘lgan. «Akhmat» klubining yangi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk joriy yil yozida tayinlangan.
Yangi mavsum 20 iyul kuni boshlanadi va shu kuni «Akhmat» o‘z maydonida Kazan shahrining «Rubin» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yinda jamoa yangi mavsumdagi natijalarini yaxshilashga intiladi.

Мохамед Конате объяснил причину возвращения в «Ахмат»
Нападающий Мухаммад Конате, который выступал в предыдущих сезонах, рассказал о причинах своего возвращения в футбольный клуб «Ахмат» из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что стремился получить новый опыт и познакомиться с другим чемпионатом и игроками. Однако сейчас он хочет вернуться в команду «Ахмат», где чувствует себя ближе всего.
Конате также отметил, что у него были возможности играть в ОАЭ и во второй лиге Франции, но выбранный им путь заключался в возвращении в знакомую и любимую команду. Новый главный тренер клуба «Ахмат» Александр Сторожук был назначен этим летом.
Новый сезон начнется 20 июля, и в этот день «Ахмат» примет на своем поле команду «Рубин» из Казани. В этом матче команда стремится улучшить свои результаты в новом сезоне.