Roma jamoasi Fergusonni ijaraga olmoqda
Brighton jamoasining hujumchisi Evan Ferguson Italiya klubi Roma jamoasida o‘z kuchini sinab ko‘rmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Roma klubi irlandiyalik futbolchini ijaraga olish bo‘yicha Brighton bilan deyarli yakuniy kelishuvga erishdi. Manbalar ma’lumotiga ko‘ra, Roma jamoasi futbolchining maoshini to‘liq qoplaydi va faqat ayrim kichik tafsilotlarni kelishib olish lozim.
Evan Ferguson 2024/25 yilgi mavsumning ikkinchi yarmida West Ham jamoasida ijarada bo‘lib, jami sakkizta o‘yinda maydonga tushdi, biroq natijaviy harakatlar bilan ajralib qolmadi. Hujumchining Brighton bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Ushbu o‘tish futbolchi faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi va uning Italiyada o‘zini ko‘rsatishi uchun imkoniyat yaratadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvning yakunlanishi futbolchining kelajakdagi faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Команда Ромы арендует Фергюсона
Нападающий команды Брайтон Эван Фергюсон хочет попробовать свои силы в итальянском клубе Рома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Рома почти достиг окончательного соглашения с Брайтоном по аренде ирландского футболиста. По данным источников, команда Рома полностью покроет зарплату футболиста, и осталось только согласовать некоторые мелкие детали.
Эван Фергюсон провел вторую половину сезона 2024/25 в аренде в команде Уэст Хэм, сыграв в восьми матчах, но не выделился результативными действиями. Контракт нападающего с Брайтоном действует до середины 2029 года.
Этот переход откроет новую страницу в карьере футболиста и создаст возможность проявить себя в Италии. Ожидается, что завершение соглашения между клубом и футболистом положительно скажется на его будущей карьере.