Ilya Petrov RPLdagi debyuti haqida fikr bildirdi
Kaliningradning «Baltika» jamoasi himoyachisi Ilya Petrov Rossiya chempionatidagi debyuti haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bugun birinchi rasmiy o‘yinini o‘tkazganini aytdi va bu unga yaxshi taassurot qoldirganini ta’kidladi. Petrovning so‘zlariga ko‘ra, 30 yoshda Rossiya Premer Ligasi darajasiga yetib borish juda o‘ziga xos va qiyin jarayon bo‘lgan.
U uzoq yillar davomida mehnat qilib, eng yuqori darajaga ko‘tarilish katta muvaffaqiyat ekanligini aytdi. Yangi mavsumning birinchi o‘yinida Moskva «Dinamo» jamoasi, o‘tgan turnirda beshinchi o‘rinni egallagan holda, Kaliningradning «Baltika» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi.
«Baltika» yaqinda Parij Ligasi birinchi divizionida o‘ynagan bo‘lib, yangi mavsumda Premer Ligada o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qilmoqda. O‘yinning yakuniy natijasi 1:1 hisobida teng bo‘lib, har ikki jamoa bitta burchakda 3 ochkoni qo‘lga kiritolmadi.

Илья Петров высказал мнение о дебюте в РПЛ
Защитник калининградской «Балтики» Илья Петров поделился своими мыслями о дебюте в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что сегодня провел свою первую официальную игру и отметил, что это произвело на него хорошее впечатление. По словам Петрова, в 30 лет достичь уровня Российской Премьер-Лиги было очень своеобразным и сложным процессом.
Он отметил, что трудясь много лет, подняться на высший уровень — это большое достижение. В первой игре нового сезона команда Москвы «Динамо», занявшая пятое место в прошлом турнире, сыграла против калининградской «Балтики».
«Балтика» недавно играла в первом дивизионе Лиги Парижа и старается укрепить свои позиции в Премьер-Лиге в новом сезоне. Итоговый результат игры составил 1:1, и обе команды не смогли заработать 3 очка с одного углового.