Inter Lukman uchun rasmiy taklifni taqdim etdi
Milanning "Inter" futbol klubi sport direktori Piero Auchilio "Atalanta" jamoasining hujumchisi Ademola Lukman transferi bo‘yicha muzokaralar olib borilayotganini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub ushbu futbolchini sotib olish niyatida ekanini ma’lum qildi. Italiya matbuotining xabar berishicha, "Inter" jamoasi ushbu transferni yaqin orada yakunlashni rejalashtirmoqda.
Piero Auchilio jurnalist Fabrizio Romano orqali shunday dedi: "Biz Lukman uchun taklif berdik va bu o‘yinchini yoqtiramiz. "Atalanta" bilan yaxshi munosabatdamiz, lekin uzoq davom etadigan muzokaralarga kirishmaymiz." Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Ademola Lukmanning qiymati 60 million yevro atrofida baholanmoqda.
"Inter" esa 27 yoshli nigeryalik futbolchi uchun bonuslar bilan birga taxminan 50 million yevro to‘lashga tayyor. Bu transfer jamoaning hujum liniyasini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Inter представил официальное предложение для Лукмана
Спортивный директор футбольного клуба "Интер" из Милана Пьеро Аучилио подтвердил, что ведутся переговоры о трансфере нападающего "Аталанты" Адемолы Лукмана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что клуб намерен приобрести этого футболиста. По данным итальянской прессы, команда "Интер" планирует завершить этот трансфер в ближайшее время.
Пьеро Аучилио сказал журналисту Фабрицио Романо: "Мы сделали предложение за Лукмана и нам нравится этот игрок. У нас хорошие отношения с "Аталантой", но мы не будем вступать в долгие переговоры." Согласно данным Transfermarkt, стоимость Адемолы Лукмана оценивается примерно в 60 миллионов евро.
"Интер" же готов заплатить около 50 миллионов евро с бонусами за 27-летнего нигерийского футболиста. Этот трансфер считается важным шагом, направленным на усиление атакующей линии команды.