Rossiyaning Sankt-Peterburg shahridagi «Zenit» futbol klubining yangi a’zosi Roman Vega yaqinlashib kelayotgan Premyer-liga mavsumidan kutgan umidlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vega «Zenit» muxlislari bilan uchrashuvlarni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi. Ularning ishtiyoqi va sadoqati uni Argentinadagi muxlislar faoliyatiga o‘xshashligini aytdi.
Bu esa o‘z navbatida, jamoaga bo‘lgan muhabbat va qo‘llab-quvvatlashning qanchalik samimiy ekanligini ko‘rsatadi. Himoyachi shuningdek, yangi mavsum boshlanishini katta qiziqish bilan kutayotganini bildirdi.
Uning fikricha, bu mavsum oson kechmasligi mumkin, ammo o‘ta qiziqarli va raqobatga boy bo‘ladi. Roman Vega joriy transfer oynasida «Zenit» safiga qo‘shildi.
U «Argentinos Xunior» klubidan 7,7 million yevro evaziga sotib olindi. Himoyachi yangi jamoasi bilan Premyer-ligada ilk o‘yinni 20-iyul kuni «Rostov»ga qarshi o‘tkazadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Vega yangi jamoada o‘zini sinab ko‘rishga tayyor va muxlislar oldidagi uchrashuvlarni sabrsizlik bilan kutmoqda.

Vega выражает большие надежды на новый сезон RPL
Новый член футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Роман Вега поделился своими ожиданиями от предстоящего сезона Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вега отметил, что с нетерпением ждет встреч с болельщиками «Зенита». Он сказал, что их увлечение и преданность напоминают ему о деятельности болельщиков в Аргентине.
Это, в свою очередь, показывает, насколько искренней является любовь и поддержка команды. Защитник также заявил, что с большим интересом ждет начала нового сезона.
По его мнению, этот сезон может быть непростым, но он будет очень интересным и насыщенным конкуренцией. Роман Вега присоединился к «Зениту» в текущем трансферном окне.
Он был куплен у клуба «Аргентинос Хуниор» за 7,7 миллиона евро. Защитник проведет свой первый матч в Премьер-лиге с новой командой 20 июля против «Ростова».
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Вега готов попробовать себя в новой команде и с нетерпением ждет встреч с болельщиками.