Milliarder Bill Geytsning sobiq turmush o‘rtog‘i Melinda French-Geyts o‘zining xotiralar kitobida turmush o‘rtog‘i bilan ajrashishining asosiy sabablarini ochiqladi. Bu haqda Sunday Times nashri ma’lum qildi.
Melindaning ta’kidlashicha, ajrashish qaroriga sabab bo‘lgan oxirgi holat New York Times gazetasida chiqqan maqola edi. Ushbu maqolada Bill Geytsning jinoiy tarmoq tuzganlik va voyaga yetmagan qizlarning jinsiy ekspluatatsiyasida ayblangan moliyaviy mutaxassis Jefri Epshteyn bilan bo‘lgan munosabatlari haqida ma’lumot berilgan.
“Ushbu maqola Billning hatti-harakati bo‘yicha jiddiy savollar uyg‘otdi. Bu savollar nafaqat bizning nikohimizga, balki oilaviy qadriyatlarimizga ham sodiq qolmaganligini anglatardi”, deb yozadi Melinda o‘z kitobida.
Sunday Times nashriga bergan intervyusida Melinda ajrashish qarorining xatolik emas, balki hayotiy zarurlik ekanini ta’kidladi. “Agar inson eng yaqin munosabatlarida ham o‘z qadriyatlariga sodiq qololmasa, ajrashish shart”, deb qayd etdi u.
Avvalroq The Times nashriga intervyu bergan Bill Geyts ajrashishni o‘z hayotidagi eng katta muvaffaqiyatsizliklardan biri sifatida ko‘rsatgan edi. Melinda esa bu borada izoh berishdan bosh tortdi va “Uning endi o‘z hayoti bor, mening ham o‘z yo‘lim bor. Va men juda baxtliman”, deya ta’kidladi.
Melinda shuningdek avvalroq ham ajrimni hayotidagi muhim voqealardan biri deb hisoblashini ta’kidlagandi: “Ajrashgan paytimda o‘z-o‘zim bilan yashay olishni bilardim va eng muhimi ham shu edi”, deb izoh berdi u.
Isroil harbiy kuchlari Livan hududiga qarshi olib borayotgan amaliyotni yanada kuchayirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. O'zining Bayrut poytaxti markaziga yo'naltirilgan bir qator havo
Eron rasmiysi urushni ijtimoiy tarmoqlarda hal qilish imkonsiz deb bildirdi
Eron Xavfsizlik kengashi kotibi Ali Larijoniy yaqinda jiddiy va keskin bayonot bilan chiqib, mintaqadagi urush masalasiga doir o'z fikrini ochiq bayon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yaqin Sharqdagi urush Rossiyaga kuniga yuz ellik million dollar daromad keltirmoqda
Financial Times nashrining so‘nggi xabarlariga ko‘ra, Yaqin Sharq mintaqasida kuchaygan urush vaziyati Rossiya uchun neft savdosi orqali qo‘shimcha daromad olish imkonini yaratmoqda. Bu haqda
Amerika Qo'shma Shtatlari Markaziy qo'mondonligi o'zining rasmiy bayonotida havoda yonilg'i quyishga mo'ljallangan ikkita KC-135 tankeri uchuvchilari bilan bog'liq
Dunyo Bugun, 10:06
Amerika Qo'shma Shtatlari senatori Elizabet Uorren Eron hududidagi qizlar ta'lim muassasasiga yetkazilgan jiddiy zarar va inson qurbonlari bo'lgan voqea borasida o'ta keskin va
Buyuk Britaniyada nashr etiladigan The Sun gazetasining so'nggi ma'lumotlariga ko'ra, Eronning yangi oliy rahbari Mujtaba Xominaiyning salomatligi bilan bog'liq jiddiy holatlar

Бывшая жена Билла Гейтса раскрыла истинную причину развода
Миллиардер Билл Гейтс и его бывшая супруга Мелинда Френч-Гейтс раскрыли основные причины развода в своей книге воспоминаний. Об этом сообщило издание Sunday Times.
По словам Мелинды, последним событием, приведшим к решению о разводе, стала статья, опубликованная в газете New York Times. В этой статье содержалась информация о связях Билла Гейтса с финансовым экспертом Джеффри Эпштейном, обвиняемым в создании преступной сети и сексуальной эксплуатации несовершеннолетних девочек.
“Эта статья вызвала серьезные вопросы о поведении Билла. Эти вопросы означали, что он не остался верен не только нашему браку, но и нашим семейным ценностям”, - пишет Мелинда в своей книге.
В интервью изданию Sunday Times Мелинда подчеркнула, что решение о разводе было не ошибкой, а жизненной необходимостью. “Если человек не может оставаться верным своим ценностям даже в самых близких отношениях, развод неизбежен”, - отметила она.
Ранее в интервью изданию The Times Билл Гейтс назвал развод одной из самых больших неудач в своей жизни. Мелинда же отказалась комментировать это и отметила: “У него теперь есть своя жизнь, у меня тоже есть свой путь. И я очень счастлива”, - подчеркнула она.
Мелинда также ранее подчеркивала, что развод является одним из важных событий в ее жизни: “Когда я разводилась, я знала, как жить одной, и это было самое главное”, - пояснила она.
Воздушный удар Израиля усилил напряженность в Иране и на Ближнем Востоке
В то время как ситуация на Ближнем Востоке обострилась, Израиль провёл ночной воздушный удар. Об этом сообщает Zamin.uz. По некоторым источникам, в этом ударе мог быть целью секретарь Совета
Мир Сегодня, 15:51
В районе Мальтепе города Стамбула выясняется, что жизнь 36-летней гражданки Узбекистана Хуррият Турсунбоевой, пропавшей без вести с 2019 года, стала жертвой убийства. Об этом сообщает Zamin.uz. По
Мир Сегодня, 15:22
Тегеран в настоящее время продолжает дипломатические переговоры с некоторыми государствами, стремящимися к проходу через Ормузский пролив. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщил министр
В ходе операции Соединённых Штатов Америки против Ирана погибло 13 американских военнослужащих. Об этом сообщает Zamin.uz. Кроме того, более 200 военнослужащих получили ранения различной степени
Школа Шаджараи Тоййиба, расположенная в районе Миноб в Иране, подверглась атаке, в результате которой погибло не менее 170 детей и учителей. Об этом сообщил Zamin.uz. Международная правозащитная
Нидерландская компания Nebius Group N.V., основанная бывшим генеральным директором «Яндекса» Аркадием Воложем и специализирующаяся на облачных вычислительных решениях для технологий искусственного