Seulda dahshatli yong‘in: erkak o‘z joniga qasd qilish uchun 21 qavatli binoga o‘t qo‘ydi
Janubiy Koreya poytaxti Seul shahrida 21 qavatli turar joy binosida dahshatli yong‘in yuz berdi. Bu haqda mahalliy Yonhap agentligi xabar tarqatdi.
Hodisa natijasida bir kishi halok bo‘lgan va yana olti nafar kishi turli darajadagi jarohatlar olgan. Jarohatlanganlar orasidagi to‘rt kishi, yoshi 50 dan 80 yoshgacha bo‘lgan fuqarolar tutundan zaharlanish va nafas olishdagi qiyinchiliklar bilan kasalxonaga yetkazilgan. Ularning ikki nafari esa tutundan saqlanish uchun o‘z jonini xavf ostiga qo‘yib, binodan to‘rtinchi qavat balandligidan pastga sakrashga majbur bo‘lgan.
Politsiya ma’lumotiga ko‘ra, yong‘inni 60 yoshli erkak ataylab uyushtirgan. U pestitsid sepish uchun mo‘ljallangan maxsus purkagichdan foydalanib, binoga o‘t qo‘ygan va o‘z joniga qasd qilgan. Erkak o‘limidan oldin qoldirgan xatda qizidan bemor bo‘lgan onasiga qarashni iltimos qilgan. Shuningdek, xat ichiga turmush o‘rtog‘ining davolanishi uchun 50 ming von (taxminan 35 AQSH dollari) qo‘yilgan edi.
Politsiya erkakning jasadini to‘rtinchi qavatda aniqlagan va uning barmoq izlari o‘t qo‘yishda ishlatilgan purkagichdagi izlarga mos kelganini tasdiqlagan.
Kuchli yong‘inni bartaraf etish uchun yong‘in o‘chiruvchilar 1,5 soatdan ortiq vaqt davomida harakat qilishgan. Hozirda hodisa bo‘yicha tergov ishlari davom etmoqda.
Trampning g'alaba e'loni va Xurmoz bo'g'ozidagi haqiqiy vaziyat
Yaqin Sharqdagi geosiyosiy vaziyat kutilganidan ham keskin va murakkab holatga kelib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Oq uy rahbari g'alaba haqida e'lon qilayotgan paytda, yer
Dunyo Bugun, 08:29
Qo'shma Shtatlar prezidenti Donald Tramp dunyoning bir qator yetakchi davlatlarini Ho'rmuz bo'g'oziga harbiy va tijorat kemalarini jo'natishga chaqirdi. Bu haqda Zamin.uz
Afsonaviy Pink Floyd guruhining yetakchi gitarchisi Devid Gilmurga tegishli bo'lgan asbob dunyodagi eng qimmat sotilgan gitara unvoniga sazovor bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

В Сеуле ужасный пожар: мужчина поджег 21-этажное здание, чтобы покончить с собой
В столице Южной Кореи, Сеуле, произошел ужасный пожар в 21-этажном жилом здании. Об этом сообщило местное агентство Yonhap.
В результате происшествия один человек погиб, а еще шесть получили травмы различной степени тяжести. Четыре из пострадавших, граждане в возрасте от 50 до 80 лет, были госпитализированы с отравлением дымом и затруднением дыхания. Два из них были вынуждены прыгнуть с четвертого этажа, рискуя своей жизнью, чтобы избежать дыма.
По данным полиции, пожар был преднамеренно устроен 60-летним мужчиной. Он использовал специальный распылитель, предназначенный для распыления пестицидов, чтобы поджечь здание и покончить с собой. В письме, оставленном перед смертью, он попросил позаботиться о своей больной матери. Также в письме была вложена сумма в 50 тысяч вон (примерно 35 долларов США) на лечение его супруги.
Полиция обнаружила тело мужчины на четвертом этаже, и его отпечатки пальцев совпали с отпечатками на распылителе, использованном для поджога.
Для ликвидации сильного пожара пожарные работали более 1,5 часов. В настоящее время продолжается расследование происшествия.
Объявление о победе Трампа и реальная ситуация в Ормузском проливе
Геополитическая ситуация на Ближнем Востоке стала еще более напряженной и сложной, чем ожидалось. Об этом сообщает Zamin.uz. В то время как глава Белого дома объявляет о победе, события на земле
Мир Сегодня, 08:29
Президент Соединенных Штатов Дональд Трамп призвал ряд ведущих стран мира направить военные и торговые суда в Ормузский пролив. Об этом сообщает Zamin.uz. По его мнению, эти меры необходимы для