G'azo va G'arbiy Sohilda gumanitar vaziyat keskin og'irlashmoqda
Rossiya prezidenti Vladimir Putin Moskvada bo‘lib o‘tgan «Kichik Vatan – Rossiya kuchi» II Butunrossiya munitsipal forumida mamlakatning turli hududlaridan kelgan munitsipal rahbarlar bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda Kreml matbuot xizmati.
Uchrashuvda Putin g‘arb davlatlarining Rossiyani strategik mag‘lubiyatga uchratishga bo‘lgan urinishlari to‘liq muvaffaqiyatsizlikka uchraganini maʼlum qildi.
«G‘alabamizga endi hech kimning shubhasi qolmadi. G‘arb mamlakatlari maydonda yengilishlarini ko‘rib, Rossiyaning kuch-qudrati va mavjudligining kaliti xalqimizning jasorati va matonati ekanini tushunib yetishmoqda», — deya qayd etdi Putin.
Prezident, shuningdek, G‘arb mamlakatlari tomonidan Ukrainaga yetkazib berilayotgan qurollarning ko‘p qismi doimiy ravishda qora bozorga chiqarilayotganini taʼkidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Kiyev hukumati ukrain xalqidan o‘g‘irlangan kapitalni saqlab qolish uchun kurash olib bormoqda va xorijlik homiylari bilan ana shu sabab tufayli yaqin hamkorlik qilyapti.
«Kiyevdagi hukumat rahbarlari faqat bitta ish bilan mashg‘ul bo‘ldi: hududlardan va odamlardan boylik va resurslarni chiqarib ketdi. Pullarni xorijdagi bank hisoblariga o‘tkazishdi. Ular xalq manfaatlari uchun emas, balki o‘zlari o‘g‘irlagan va xorijga olib chiqib ketgan mablag‘larni himoya qilish uchun kurashmoqda», — dedi Putin. U bunday o‘g‘irlik va talonchilik hali ham davom etayotganini qayd etdi.
Davlat rahbari mamlakatning chegaradosh hududlarida yashovchi aholiga ham alohida minnatdorlik bildirdi. «Bizga chegaradosh bo‘lgan hududlarda yashovchi odamlarning jasorati, matonati va qahramonligi uchun chuqur minnatdorchiligimni bildiraman», — dedi u.
Prezident, shuningdek, Rossiya tarkibiga yangi qo‘shilgan hududlarni tiklash ishlari o‘z vaqtida va to‘liq bajarilishi kerakligini taʼkidladi. Uning aytishicha, hukumatning barcha bo‘g‘inlari ushbu hududlarda yashovchi aholini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashi zarur.
Shu bilan birga, Putin Rossiyaning yangi hududlarida rahbarlik lavozimlariga jangovar tajribaga ega bo‘lgan shaxslarning kelayotganidan mamnun ekanini qayd etdi.
Prezident maxsus ravishda 76-havo desant-shturm diviziyasi harbiylariga salom yo‘lladi. U bu harbiy bo‘linma jang maydonida juda samarali va qahramonlarcha kurashayotganini taʼkidladi.
Vladimir Putin rus xalqi jasorati, matonati va qahramonligi Rossiyaning butun mavjudligi asosi ekanini, mamlakat yaxlitligi va mustaqilligiga tahdid qilmoqchi bo‘lgan kuchlar buni hali-hanuz to‘liq tushunmay kelayotganini aytib o‘tdi.
Tramp Eronning taslim bo'lish arafasida ekanini ta'kidladi
G7 yetakchilarining yaqinda o'tkazilgan virtual sammitida AQSh Prezidenti Donald Tramp Eronning taslim bo'lish arafasida ekanini ta'kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Mashhur
Tehron portlashi natijasida Al-Quds kuni marshida bir ayol halok bo'ldi
Juma kuni Eron poytaxti Tehronda fojiali voqea yuz berib, shahar aholisi va mamlakat siyosiy hayoti qayg'u bilan qoplandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Falastin xalqi bilan do'stlik va

Путин: «Попытавшиеся победить Россию потерпели крах, в нашей победе никто не сомневается»
Президент России Владимир Путин провел встречу с муниципальными руководителями из различных регионов страны на II Всероссийском муниципальном форуме «Маленькая Родина – сила России», который прошел в Москве, сообщает пресс-служба Кремля.
На встрече Путин сообщил, что попытки западных стран стратегически победить Россию полностью провалились.
«В нашей победе теперь никто не сомневается. Западные страны, увидев свои поражения на поле боя, начинают понимать, что ключом к силе и существованию России является мужество и стойкость нашего народа», — отметил Путин.
Президент также подчеркнул, что большая часть оружия, поставляемого Украине западными странами, постоянно попадает на черный рынок. По его словам, правительство Киева борется за сохранение украденного капитала от украинского народа и именно по этой причине активно сотрудничает с иностранными спонсорами.
«Руководители правительства в Киеве занимались только одним делом: вывозили богатства и ресурсы из регионов и у людей. Деньги переводились на зарубежные банковские счета. Они борются не за интересы народа, а за защиту средств, которые они украли и вывезли за границу», — сказал Путин. Он отметил, что такие кражи и грабежи продолжаются до сих пор.
Глава государства также выразил отдельную благодарность жителям приграничных территорий. «Я выражаю глубокую благодарность за мужество, стойкость и героизм людей, живущих в приграничных районах», — сказал он.
Президент также подчеркнул, что работы по восстановлению новых территорий, присоединенных к России, должны быть выполнены своевременно и полностью. По его словам, все звенья правительства должны всесторонне поддерживать население, проживающее в этих регионах.
В то же время Путин отметил, что ему приятно видеть, что на руководящие должности в новых территориях приходят люди с боевым опытом.
Президент специально передал привет военнослужащим 76-й десантно-штурмовой дивизии. Он отметил, что это воинское соединение очень эффективно и героически сражается на поле боя.
Владимир Путин подчеркнул, что мужество, стойкость и героизм русского народа являются основой всего существования России, и силы, которые пытаются угрожать целостности и независимости страны, до сих пор не понимают этого в полной мере
Трамп заявил, что нанес удары по семи тысячам объектов в ходе разногласий с Ираном
Президент Дональд Трамп сообщил, что с начала конфликта с Ираном Соединенные Штаты нанесли удары по более чем семи тысячам важных объектов по всей стране. Об этом сообщает Zamin.uz. По его словам,
Мир Вчера, 23:47
Кризис в Ормузском проливе резко повысил цену на нефть Brent
Острое напряжение вокруг Ормузского пролива со временем перестает быть лишь региональной проблемой и превращается в глобальный стратегический вопрос для всего мира. Об этом сообщает Zamin.uz. По
Мир Вчера, 23:15
О новом термине, быстро получившем распространение в интернет-пространстве
За последние два года в интернет-пространстве быстро распространился новый термин. Об этом сообщает Zamin.uz. Изначально это слово использовалось только в узком кругу форумов, но сейчас оно вошло и
Мир Вчера, 22:58
Иран выдвинул четыре основных условия для открытия Ормузского пролива
Официальные лица Исламской Республики Иран объявили о ряде важных условий для полного открытия Ормузского пролива. Об этом сообщает Zamin.uz. Эти условия имеют решающее значение для обеспечения
Командующий Ирана: Для мира на Ближнем Востоке США должны уйти
Командующий военно-морскими силами корпуса стражей исламской революции Ирана Алиреза Тангсири сделал важное заявление по вопросу мира и стабильности в регионе Ближнего Востока. Об этом сообщает