Davlat ipoteka kreditining foizi pasaydi
O‘zbekistonda ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi mablag‘lari hisobidan ajratilayotgan ipoteka kredit foizlari pasaytirildi. Bu haqda “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” AJ matbuot xizmati xabar berdi.
Foto: “O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi” AJ matbuot xizmati
Kompaniya mablag‘lari hisobidan birlamchi bozordan uy-joy sotib olish uchun ajratib kelinayotgan ipoteka krediti foiz stavkasi 2 bandga pasaytirilgan.
Endilikda, ushbu kredit foiz stavkasi – Markaziy bank asosiy stavkasi + 6 foiz qilib belgilandi (avval asosiy stavka + 8 foiz edi). Bugungi kunda bu 19,5 foizga teng bo‘ladi.

Процентная ставка государственного ипотечного кредита снижается
В Узбекистане снижены процентные ставки по ипотечным кредитам, выделяемым за счет средств компании по рефинансированию ипотеки. Об этом сообщает пресс-служба АО "Узбекская компания по рефинансированию ипотеки".
Фото: Пресс-служба АО "Узбекская компания по рефинансированию ипотеки"
Процентная ставка по ипотечному кредиту, выделяемому для покупки жилья на первичном рынке за счет средств компании, снижена на 2 пункта.
Теперь процентная ставка по этому кредиту составляет – основная ставка Центрального банка + 6 процентов (ранее основная ставка + 8 процентов). На сегодняшний день это составляет 19,5 процента.